Muzykoludki i my

„MUZYKOLUDKI I MY” – klasa III i klasa V na musicalu.

Wyjątkowe, interaktywne, audiowizualne przedstawienie złożone z dialogów, piosenek i układów choreograficznych, okazujące dwa kontrastujące ze sobą światy. Pierwszy to świat dzieci przebodźcowanych technologią, korzystających bez umiaru ze smartfonów, ekranów, głośnej muzyki. Drugi – pełen dobrej energii, kreatywności, harmonii i radości oraz nierealnych postaci: beztroskich muzykoludków, przyjaznych i wesołych duszek – wróżek odczuwających przyjemność w obcowaniu z naturą. Który świat jest lepszy?
Czy próba ich pogodzenia okaże się sukcesem? Z takimi pytaniami zmierzyli się uczniowie klasy III oraz klasy V wraz z opiekunami, którzy w dniu 29 maja wzięli w spektaklu muzycznym zaprezentowanym na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej. Wykonawcami byli studenci I i II stopnia Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Odpowiedź uzyskaliśmy, a koncert wskazał nam, jak można pogodzić te dwa światy mądrze wykorzystując nowoczesne technologie. Każdy z nas chciałby odczuwać pozytywną energię, czy to w kontakcie z drugim człowiekiem, czy też w obcowaniu z naturą. To bardzo ważne w naszych codziennych relacjach. Musical uświadomił nam, że nie można być wpatrzonym tylko w siebie, ale trzeba również dostrzegać potrzeby innych. To był mile i bardzo kulturalnie spędzony czas !!!
Uczniowie klasy III i klasy V
Opiekunowie: Wiesława Nowak, Elżbieta Szymczyk, Katarzyna Krzysztoporska, Anita Musiał