Archiwum miesiąca: czerwiec 2026

Wycieczka klasy IV w Góry Świętokrzyskie – 10 czerwca 2026.

Przygoda rozpoczęła się w malowniczej, zalesionej Nowej Słupi, skąd z przewodnikiem – panem Wojtkiem, wyruszyliśmy Drogą Królewską na szczyt -Łysa Góra (595 m.n.p.m),potocznie nazywany Świętym Krzyżem. Tam zwiedziliśmy zabytkowy klasztor i poznaliśmy jego historię. Szczególnym momentem był czas przebywania w Kaplicy Relikwii … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wycieczka klasy IV w Góry Świętokrzyskie – 10 czerwca 2026. została wyłączona

Czytamy, czytamy…

Dnia 9 czerwca 2026r. Pani Dyrektor – Joanna Chojnacka i Pani Krystyna Waszczyk odwiedziły dzieci z Klubu Dziecięcego „Skrzat” w Fałkowie. Towarzyszyły im dzieci z klasy II.Pani Dyrektor przeczytała najmłodszym wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, przedstawiając historię wyciągania warzywa w taki sposób, … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Czytamy, czytamy… została wyłączona

Podsumowanie Tygodnia Kultury Języka Polskiego

W dniach 25-29 maja 2026 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka Polskiego. Był to czas, który upłynął naszym uczniom na łączeniu nauki języka ojczystego z zabawą. Młodsi uczniowie, podczas zajęć z edukacji polonistycznej, doskonalili technikę głośnego czytania, czytania … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Podsumowanie Tygodnia Kultury Języka Polskiego została wyłączona

Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem

Dnia 3 czerwca 2026r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Fałkowie, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.Tematyka spotkania była bliska uczniom, gdyż Kamil Sobik to pisarz młodego pokolenia, autor tekstów fantasy, bloger, … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem została wyłączona

Wycieczka klasy V do Torunia

W dniu 25 maja 2026 r. uczniowie klasy piątej uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było poznanie zabytków miasta, jego historii i kultury oraz integracja klasy.Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Piernika. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wycieczka klasy V do Torunia została wyłączona