Przygoda rozpoczęła się w malowniczej, zalesionej Nowej Słupi, skąd z przewodnikiem – panem Wojtkiem, wyruszyliśmy Drogą Królewską na szczyt -Łysa Góra (595 m.n.p.m),
potocznie nazywany Świętym Krzyżem. Tam zwiedziliśmy zabytkowy klasztor i poznaliśmy jego historię. Szczególnym momentem był czas przebywania w Kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, podczas którego Ojciec Oblat Maryi Niepokalanej udzielił nam specjalnego błogosławieństwa.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie poznaliśmy genezę, proces kształtowania się Gór Świętokrzyskich na przestrzeni milionów lat. Nie zabrakło również ciekawych legend oraz zachwycających widoków Gołoborzy.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z najsłynniejszych pomników przyrody – Dąb
Bartek. Nasza wycieczka odbyła się wraz z uczniami z PSP w Czermnie i udało nam się nawiązać bliższe relacje. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a pani Marzenie Marczyk za opiekę i super atmosferę.
Mamy nadzieję, że jeszcze wyruszymy na wspólną wyprawę!!!
Opiekunowie: Agnieszka Lipska – wychowawca, Robert Soboń.













W dniach 25-29 maja 2026 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka Polskiego. Był to czas, który upłynął naszym uczniom na łączeniu nauki języka ojczystego z zabawą. Młodsi uczniowie, podczas zajęć z edukacji polonistycznej, doskonalili technikę głośnego czytania, czytania ze zrozumieniem, pisania, a także rozwiązywali krzyżówki, rebusy polonistyczne. Było twórczo i ciekawie.











Dnia 3 czerwca 2026r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Fałkowie, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.
W dniu 25 maja 2026 r. uczniowie klasy piątej uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było poznanie zabytków miasta, jego historii i kultury oraz integracja klasy.












