Ślubowanie uczniów

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz…”

pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie, odbyło się 7 listopada 2019r. uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów.

 „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. 
Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili
do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było m.in. wcielenie się w rolę Smerfów, zaśpiewanie piosenek nie tylko w języku polskim ale i po angielsku ,zaprezentowanie tańca „Kalinka” oraz „Woogi Boogi”, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na wiele bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji starsze koleżanki zgodnie potwierdziły, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty” .

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani dyrektor – Mirosława Palus. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie. Otrzymały również swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Nie obyło się również bez drobnych upominków i dyplomów. Następnie ksiądz proboszcz Andrzej Gawryś dokonał poświęcenia  plecaków.

 Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie
 w pamięci nas wszystkich.

 Prezentem niespodzianką  dla pierwszaków był występ  rodziców, którzy w zabawny sposób, wykazując się aktorskim kunsztem zaprezentowali inscenizację  wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.

Na zakończenie głos zabrał pan wójt Henryk Konieczny, który witał pierwszoklasistów w gronie uczniów, życzył sukcesów w nauce. Podziękował również rodzicom,  dyrekcji i nauczycielom za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości, a także wręczył słodkie upominki uczniom.


Do społeczności szkolnej przyjęto 24 uczniów. Gratulujemy!!!

1.Błażejewska Weronika

2.Bobras Maria

3.Konieczna Katarzyna

4.Kucharczyk Wiktor

5.Lasota Hubert

6.Lesiak Michał

7.Pawlik Michalina

8.Pawlik Szymon

9.Prasal Danuta

10.Różańska Julia

11.Rydz Amelia

12.Sędkowski Kacper

13.Sękowska – Kosma Nikola 

14.Stolarski Igor

15.Stolecka Wiktoria

16.Szulc Paweł

17.Ścisłowicz Maja

18.Tusińska Natalia

19.Wąsowicz Lena

20.Wira Hanna

21.Zaborowski Piotr

22.Zenka Bartłomiej

23.Zganiacz Amelia

24.Zuchmańska Maria

 

                                                                                                                             Wychowawca: Joanna Chojnacka