RAJD ROWEROWY KLASY VI

RAJD ROWEROWY KLASY VI

W ubiegły piątek – 30.09 klasa VI wraz z wychowawcą p. Hubertem Szymczykiem oraz opiekunami – p. Elą Szymczyk oraz p. Piotrem Koniem wyruszyła na rajd Rowerowy do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Trasa w obie stronty liczyła ok 28 km. Niestety pogoda nam nie sprzyjała – padał lekki deszcz co utrudniało jazdę ale wszyscy uczestnicy dzielnie stawiali opór przeciwnościom natury.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy powitani przez pracowników Zabytkowego Zakładu i wzięliśmy udział w fabularyzowanej lekcji na żywo: uruchomiono największe w Polsce koło wodne (Szaleniec z Maleńca) , zabytkowe maszyny produkcyjne (walcarkę, gwoździarki, prasy korbowe, nożyce dyszlowe, dmuchawy, wiertarki, szlifierki, młot resorowy)oraz konstrukcje wykorzystywane w działalności wytwórczej (piece grzewcze, gilotyny, tokarkę),  był pokaz odlewania figurek z ołowiu, kucia żelaza oraz wielka atrakcja na sam koniec – wystrzał z armaty prochowej!                                  

Zwieńczeniem udanego pobytu i lekcji na żywo było ognisko i ciepła herbata. Po 4 godzinach zmarznięci, brudni, wróciliśmy do domów, ale uśmiechy na twarzach wskazują iż niewątpliwie był to Rajd UDANY!!!