Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

Nasza szkoła także zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Przed tym świętem została wykonana gazetka szkolna na której umieszczono plakaty poświęcone tej tematyce. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z nimi oraz zastosowanie w praktyce eko – zadań.

Wychowawcy klas w oparciu o prezentację multimedialną dotyczącą zagadnień ekologicznych pogłębili wiedzę uczniów, która została wykorzystana do przeprowadzenia  Wewnątrzszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Z każdej klasy wyłoniono uczniów z najwyższą wiedzą przyrodniczo-ekologiczną. Wyniki konkursu:

Kl. I – Julian Dajer, Miłosz Łuczyński

Kl. II – Dominik Dudziński, Marcel Michalski, Ewa Ruś, Ziemowit Zub

Kl. III – Maria Bobras, Katarzyna Konieczna, Amelia Zganiacz

Kl. IV – Artur Bajdur, Paulina Pluta

Kl. V – Zuzanna Zub

Kl. VI – Natalia Szymczyk

Kl. VII a – Antoni Zganiacz

Kl. VII b – Krystian Wiatr

Kl. VIII a – Zofia Zub

Kl. VIII b – Marcel Bobras, Nikola Pawlik

Końcowym etapem obchodów tego święta było wielkie sprzątanie Fałkowa i okolicy. Mimo obowiązku mieszkańców zbierania, segregowania śmieci okazało się, że jest ich ogromna ilość. Szczególnie dużo śmieci zebraliśmy przy drogach i przy lasach. Niestety nie zdołaliśmy pozbierać wszystkich miejsc. Szczególnie ubolewamy nad dzikimi wysypiskami na skraju lasów. Zdjęcia w galerii pokazują miejsca których nie zdołaliśmy uprzątnąć. Potrzebni do tego są dorośli z pojazdem.

Podjęte działania podniosły świadomość ekologiczną uczniów, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody.