Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

 Dnia 25 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny „Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej” pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”, zorganizowany przez panią Annę Wydrę. Przygotowanie do występów odbywało się pod okiem pani Katarzyny Krzysztoporskiej, pani Mirosławy Grabowskiej i pani Anny Wydry. Grupę recytujących uczennic stanowiły: Zofia Zięba (kl. IV), Amelia Maciejczyk (kl. V), Nikola Baran (kl. VI), Gabriela Antosik (kl. VI), Julia Jaranowska (kl. VI), Oliwia Zuchmańska (kl. VII B), Zuzanna Czechowska (kl. VII B), Wiktoria Orman (kl. VII B) i Kinga Cieślik (kl. VII B), natomiast walorami wokalnymi zachwycali: Amelia Karbownik (kl. IV), Dominika Obarzanek (kl. IV), Adrian Błotnicki (kl. V), trio: Zuzanna Zub, Wiktoria Bajor, Paula Słupska (kl. V), trio: Amelia Maciejczyk, Marta Ruś, Wiktoria Bajor (kl. V), duet: Maja Leśniewicz, Maja Krzos (kl. VI), Milena Sobczyk (kl. VII B), Oliwia Cieślik (kl. VII B) oraz duet: Anna Doniecka, Anna Fijołek.

Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno literatury i pieśni patriotycznej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych. Recytujące dziewczynki oceniane były pod kątem: dykcji, znajomości tekstu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. U uczniów śpiewających zwracano szczególną uwagę na: walory głosowe, prawidłowość melodii, dykcję, a także interpretację utworu.

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, dlatego jury w składzie: pani wicedyrektor Anna Barańska, pani pedagog Małgorzata Doniecka, Katarzyna Krzysztoporska, Mirosława Grabowska, Anna Wydra, nie miało łatwego zadania.

W kategorii poezji przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Zuzanna Czechowska (VII B),

II miejsce ex aequo – Zofia Zięba (IV) I Wiktoria Orman (VII B),

III miejsce – Nikola Baran (VI).

W kategorii pieśni patriotycznej najwyższe miejsca zdobyły:

I miejsce – Amelia Karbownik (IV),

II miejsce – duet: Maja Leśniewicz, Maja Krzos (VI),

III miejsce – duet: Anna Doniecka, Anna Fijołek (VII A).

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Konkursie Powiatowym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie, który odbędzie się 10 maja 2022r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!