Biblioteka szkolna

Biblioteka – Krystyna Waszczyk


Konkurs poetycki „Piękno naszej przyrody …” -rozstrzygnięty

Prezentacja-konkurs – biblioteka


Zajęcia czytelnicze dla klas młodszych

Książka

Czy to piątek, czy niedziela

w książce znajdziesz przyjaciela.

Dobrą radą ci posłuży,

kiedy wdepniesz do kałuży.

Jak parasol cię ochroni,

kiedy wietrzyk będzie gonił.

Gdy nadejdą smutne chwile,

bawić będzie jak najmilej.

Kartki szumią i szeleszczą.

Czytaj książkę, jeszcze, jeszcze…

i pogłębiaj mądrość, wiedzę.

Książka nigdy nie zawiedzie.

A teraz obejrzyjcie prezentację multimedialną: “ Droga książki od pisarza do czytelnika” Droga książki

  1. Zajęcia czytelnicze dla klas starszych

– szczególnie dla klas ósmych ( w bibliotekach publicznych, większych, być może będziecie musieli wyszukać potrzebną Wam książkę poprzez katalog)

 Prezentacja multimedialna: “Karta katalogowa – co to jest, jak ją się tworzy, do czego służy?” JAK POWSTAJE KARTA KATALOGOWA

 

Także TVP Kultura —— specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 możecie zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur.

Poniedziałek 25.05 – godz.13:00

Literatura na ekranie: Twój Vincent – film animowany, Szwajcaria/Holandia/Polska/USA/Wielka Brytania 2017

Tragiczna śmierć Vincenta van Gogha pozostaje zagadką. Bohaterowie obrazów holenderskiego malarza przedstawiają jego histori…

Wtorek 26.05 – godz.13:00

Literatura na ekranie: Moby Dick

film przygodowy, Wielka Brytania 1956

Kapitan okrętu chce upolować białego wieloryba…

Środa 27.05 – godz. 15:50

Wakacje z duchami: Tajemniczy przybysz (4/7)    serial przygodowy

  Chłopcy wyjeżdżają na wakacje. Ich celem jest stare zamczysko, w którym straszą duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenburskiej….

 

16:15

Wakacje z duchami: Tajemnica czarnego futerału (5/7) serial przygodowy

 Chłopcy wyjeżdżają na wakacje. Ich celem jest stare zamczysko, w którym straszą duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenbur….

Czwartek 28.05  15:10

Szlakiem miejsc niezwykłych: Pomniki historii: Wieliczka cykl reportaży

 Kopalnia Wieliczka od stuleci jest zarówno przykładem doskonałej myśli technicznej, jak i monumentalnym symbolem piękna. Kopalnia liczy 26 szybów, 2350…

  15:20

Wakacje z duchami: Dzień bez cudów (6/7) serial przygodowy

 Chłopcy wyjeżdżają na wakacje. Ich celem jest stare zamczysko, w którym straszą duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenburskiej.

15:50

Wakacje z duchami: Strachy na lachy (7-ost.)  serial przygodowy

  Chłopcy wyjeżdżają na wakacje. Ich celem jest stare zamczysko, w którym straszą duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenburs

Piątek 29.05 – godz.13:00

Literatura na ekranie: Pinokio film familijny, Francja/Niemcy/Włochy 1972

Stolarz Geppetto struga kukiełkę, której nadaje imię Pinokio. Wkrótce maluch ucieka z domu. Przeżywa wiele niebezpiecznych przygód….

 


Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!

Bardzo proszę o głosowanie na jedną, według was najładniejszą ilustrację, celem rozstrzygnięcia konkursu plastycznego z klas młodszych. Głosujemy drogą e-mail: szkolafalkow@gmail.com z dopiskiem: do K. Waszczyk.  W treści e-maila wpisujemy tytuł ilustracji. Można głosować do 20 maja 2020 roku.

    Praca nr 1 – Akademia Pana Kleksa

 

    Praca nr 2 – Atlas zwierząt 

 

Praca nr 3 – Atlas zwierząt

 

 

Praca nr 4 – Dzieci z Bullerbyn

 

Praca nr 5 – Gang słodziaków

 

Praca nr 6 – Kopciuszek

 

Praca nr 7 – Masza i niedzwiedź

 

 

Praca nr 8 – Plastusiowy pamiętnik

 


Drodzy Uczniowie klas starszych. Jeżeli ułożyłeś wiersz  na konkurs z biblioteki to proszę o przesłanie jego treści na adres: e-mail: szkolafalkow@gmail.com – ze wskazaniem do: Krystyna Waszczyk

Po wykonaniu prezentacji uczniowie, nauczyciele będą przyznawać punkty. W ten sposób konkurs możemy rozstrzygnąć. Dziękuję

Drodzy szkolni czytelnicy zapraszam Was do konkursów bibliotecznych:

Dla uczniów młodszych:

1- „Ilustracja do przeczytanej książki” (prace oddacie po powrocie do szkoły). Pracę proszę opisać, tzn. na małej doklejonej kartce  wpisujemy autora i tytuł książki oraz swoje imię                              i nazwisko.

2- Uczniowie prowadzący „Zeszyt przeczytanych lektur, książek” dalej uzupełniają go. Zachęcam innych do założenia takiego zeszytu.

 

Drodzy Rodzice.

Jeżeli wasze dziecko  wykonało pracę na konkurs plastyczny z biblioteki to  proszę o przesłanie zdjęcia tej pracy na adres e-mail: szkolafalkow@gmail.com    ze wskazaniem do Krystyna Waszczyk

Po wykonaniu prezentacji uczniowie, nauczyciele będą przyznawać punkty. W ten sposób konkurs możemy rozstrzygnąć. Dziękuję

Uczniowie starsi 

Konkurs poetycki „Piękno naszej przyrody …”.(…przyroda to wszystko co nas otacza…)  Napisz wiersz.  możesz przesłać na mój adres: krystyna.1809@wp.pl   (ja wydrukuję) lub wydrukuj a po powrocie oddasz na konkurs. Termin konkursu: do 7 maja 2020 roku.

Drodzy Uczniowie klas starszych. Jeżeli ułożyłeś wiersz  na konkurs z biblioteki to proszę  o przesłanie jego treści na adres: e-mail: szkolafalkow@gmail.com – ze wskazaniem do : Krystyna Waszczyk

Po wykonaniu prezentacji uczniowie, nauczyciele będą przyznawać punkty. W ten sposób konkurs możemy rozstrzygnąć. Dziękuję

Wszystkich zachęcam do czytania. 

 Wiem, że macie w domu książki wypożyczone, więc przeczytajcie je. Jeżeli już nie macie co czytać, wykorzystajcie wymienione poniżej strony internetowe, na których znajdziecie darmowe książki.

Oto wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków i audiobooków.

Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Większość z udostępnionych książek jest w niej darmowa.

To usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

  • Empik Premium – bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

Aktywuj usługę Empik Premium. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

  • Publio – darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.