Wyjazd najmłodszych na spektakl „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”

We wtorek 5 marca 2024 roku odbyła się wycieczka najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych „Sówek”, Krasnali” oraz „ Żółwików” na spektakl muzyczny wystawiany przez Teatr Polski Kultura z Łodzi. Spektakl miał miejsce w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Niezwykłe życie podwodnych zwierząt to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra. Najmłodsi widzowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt oplecionych magią kolorów, zabawnych dialogów, przepięknych kostiumów. Wspaniała scenografia i jakże bliska sercu dzieci Ośmiornica ,która często „siedziała w sieci” sprawiła , że podwodny świat zwierząt stał się bardzo podobny do tego dziecięcego – prawdziwego. Co zrobić, by już nasi najmłodsi nie wpadali w tę „sieć”? Piękny , poruszający spektakl posłał w świat ponadczasowe przesłanie, które dzieci zapamiętają na długo, a my dorośli sprawimy, aby nasze dzieci nie czuły się jak Aurelka.
I tak pojęcie sieci zostało zobrazowane naszym najmłodszym. Przedszkolaki wiedzą, że wirtualna sieć wciąż czyha i, jest niebezpieczna dla każdego, kto dużo korzysta z telefonów.