Wycieczka klasy I do Pacanowa

6 czerwca uczniowie klasy I   wybrali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni.
Ze stacji Pacanów wraz z Koziołkiem Matołkiem w iście bajkowej scenerii wybraliśmy się na spacer po magicznym ogrodzie. Tam wysłuchaliśmy znane wiersze, a następnie mogliśmy pospacerować po tym przepięknym miejscu.
Potem udaliśmy się do  Małego Teatru znajdującego się w niewielkiej sali. Gdzie po założeniu specjalnych pantofli na chwile staliśmy się krasnalami. Mogliśmy wygodnie położyć się na miękkiej podłodze i oglądać spektakl pt. ‘”Mała Syrenka”. Największe
zainteresowanie wzbudziły  w nas lalki teatralne, które mogliśmy zobaczyć z bliska, a nawet próbować je uruchamiać – jak się później okazało nie było to łatwe zadanie. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w mini-kinie, gdzie oglądaliśmy film pt.
„Akademia Pana Kleksa”. .
Aż trudno wprost uwierzyć, że w tym jednym miejscu można było przeżyć i zobaczyć tak wiele. Jest to prawdziwie magiczne miejsce. Zmęczeni atrakcjami odpoczęliśmy w koziołkowej bawialni, zjedliśmy obiad w „Bistro u Koziołka Matołka” i zakupiliśmy pamiątki.

Opiekunowie: Joanna Chojnacka, Anita Musiał, Małgorzata Doniecka