Wycieczka do Centrum Nauki „Kopernik”

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 19.10.2022r. uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego, oraz spacer po mieście i podziwianie zabytków Stolicy. Centrum Nauki Kopernik to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwoliły uczniom samodzielnie poszerzać wiedzę i wyjaśniać wiele zjawisk. Uczniowie mogli dotykać eksponatów i wykonywać na nich eksperymenty.
Z Centrum Nauki Kopernik udaliśmy się na Plac Zamkowy, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. W trakcie zwiedzania Starego Miasta uczniowie zobaczyli również: Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, Mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca.
      Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic Stolicy, kryjącą w sobie wiele zabytków – Krakowskie Przedmieście. Po drodze mijaliśmy: Kościół Świętej Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, oraz Hotel Bristol. Wycieczka okazała się bardzo udana i owocna w nowe doświadczenia.
Opiekunowie: Iwona Błońska, Krystyna Waszczyk, Katarzyna Krzysztoporska