Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej.

13 października nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów na Koncert Życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała i złożyła słowa uznania za odpowiedzialną pracę nauczycieli, szczególnie w czasie zdalnego nauczania, które okazało się wyzwaniem dla wszystkich. Tradycją stało się, że właśnie w tym dniu przyznawane są nauczycielom nagrody dyrektora. Otrzymali je nauczyciele, którzy przede wszystkim organizowali konkursy i przygotowywali do nich uczniów, doskonalili ich umiejętności, rozwijali zdolności i poszerzali zainteresowania oraz uczyli wrażliwości i otwartości.

Podczas uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście. Życzenia złożył zastępca wójta p. Krzysztof Bajor, przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Gonerka oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Zganiacz. W swoich przemówieniach dziękowali między innymi za pasję i entuzjazm oraz trud włożony w wychowanie najmłodszych

Scenariusz uroczystości przygotowały: p. Krystyna Waszczyk, p. Iwona Błońska oprawę muzyczną p. Katarzyna Krzysztoporska. Występ najmłodszych uczniów przygotowała p. Joanna Chojnacka.