Laureaci konkursów

Anna Auguścik i Dominik Doniecki

Laureatami II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/21.

Ciężka praca przez pół roku (od października 2020 do marca 2021) przyniosła oczekiwane efekty – ogromny sukces Ani i Dominika, którzy znaleźli się w gronie 16 najlepszych „geografów” w  województwie !!!

W etapie I konkursu, który odbył się na początku grudnia 2020, uczniowie uzyskali kolejno       3 i 4 wynik w województwie i awansowali w czołówce do II etapu.

W etapie II – w styczniu 2021, osiągnęli identyczny wynik – 3 w województwie i „lekką ręką” przeszli do III etapu.

W etapie III – w marcu 2021, otrzymali również po 80 % za test finałowy, który to wynik był 5 w województwie i zapewnił im uzyskanie tytułu LAUREATA.

Ania i Dominik zmagali się z zadaniami dotyczącymi:  mapy Polski, ruchów Ziemi, krajobrazów świata, współrzędnych geograficznych, geografii Europy i mapy województwa świętokrzyskiego  (w I  etapie konkursu), geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski oraz turystyki naszego województwa ( w II etapie), geografii Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Oceanii oraz obszarów okołobiegunowych (w III etapie).

Ale to nie był problem dla naszych wspaniałych uczniów !!!

Dali radę i to w Mistrzowskim Stylu!!!

GRATULACJE !!!

Nauczyciel geografii – Agnieszka Lipska.