Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

W dniu 22 stycznia w naszej szkole  odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. W przygotowaniach do tego dnia  zaangażowali się również rodzice dekorując salę w tematyce „dżungla”.

Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystą akademię słowami „ To czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają Dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, lekcje życia”. Życzenia Szanownym Gościom  złożyli również Wójt Gminy Fałków Henryk Konieczny, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców  Agnieszka Zenka – Zganiacz.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu zabraliśmy naszych  gości w magiczną  podróż po latach minionych utworem „ Chłopiec z gitarą”.

Występ rozpoczęli uczniowie klasy III znaną   piosenką „ Jedzie pociąg z daleka” oraz wierszem  „ Lokomotywa”. Tym pociągiem zabraliśmy wszystkie babcie i wszystkich dziadków w podróż dookoła świata.

Pierwsza stacja Amazonia i „Dżungla” w wykonaniu przedszkolaków – „ Biedronki”. Druga stacja Brazylia  i „ Rio de Janeiro” i taniec  w wykonaniu dziewczynek  z oddziału zerowego- „Żabki” , natomiast chłopcy wyruszyli do Grecji by zatańczyć Zorbę.  Utworem „ Wesoła piosenka dla babci i dziadka”

Kolejna stacja to Hiszpania i taniec do piosenki „Sofia” Alvaro Soler w wykonaniu dziewczynek z klasy I.

Następnie chłopcy z klasy I zabrali naszych gości bardzo daleko, bo aż do Korei tańcem do piosenki „ Gangam style”. Wspólnie chłopcy i dziewczynki  zaśpiewali piosenkę „Tańczę z babcią rock and rola”

Uczniowie z klasy II wystąpili w tańcu do piosenki „Dżungla” zespołu My3  oraz zaśpiewali piosenkę „ Babcia”.

Sentymentalną piosenką „ Pięknie żyć” dzieci z klasy zakończyły występy artystyczne. Po gromkich brawach od ukochanych babć i dziadków wnukowie i wnuczki wspólnie zaśpiewali 100 lat.