KONKURS R E C Y T A T O R S K I

Dnia 21 maja 2026 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Fałkowie odbył się Szkolny
Konkurs Recytatorski „Brzechwa Dzieciom”.
Cele konkursu:
– popularyzacja poezji Jana Brzechwy,
– rozwijanie zdolności recytatorskich,
– kształtowanie postaw,
– prezentacja umiejętności dzieci na scenie,
– uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III i cieszył się dużą popularnością. Dostarczył
uczestnikom wielu wrażeń i przeżyć, a także dobrej zabawy.
Komisja konkursowa w składzie:
– p. Joanna Chojnacka – dyrektor szkoły
– p. Mirosława Grabowska – nauczyciel języka polskiego
– p. Krystyna Waszczyk – nauczyciel biblioteki
przesłuchała 14 uczestników , oceniając m.in. : opanowanie tekstu, interpretację oraz
ogólny wyraz artystyczny. Komisja podkreśliła wysoki poziom wszystkich prezentacji.
Wyniki konkursu :
I miejsce – Hanna Arwaj z klasy I
II miejsce – Nikodem Mirowski z klasy III
III miejsce – Hubert Banaszczyk z klasy III
– Nikola Stępień z klasy I
Wyróżnienie – Antoni Zuchmański z klasy II
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, piękną recytację oraz wspólnie spędzony czas.
Dziękujemy także nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.
Organizator konkursu – Wiesława Nowak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.