„Ortografia jest szacunkiem dla języka.”
(Jan Miodek)
06.05.2026r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie odbył się „V Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Fałków”.
Celem konkursu było:
• Rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego;
• Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych;
• Popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień u uczniów;
• Zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się czworo uczniów – dwie uczennice
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie
oraz dwoje uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Czermnie.
Musieli się oni zmierzyć z dyktandem naszpikowanym ortograficznymi
pułapkami, a tematem tegorocznego dyktanda były zbliżające się wakacje.
Wyniki konkursu :
I miejsce – Maja Ścisłowicz, kl. VII – PSP Fałków
II miejsce – Iga Konieczna, kl. VII – PSP Czermno
III miejsce – Bartłomiej Skwarek kl. VIII- PSP Czermno
Wyróżnienie – Wiktoria Stolecka kl. VII – PSP Fałków
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
„Ortografia jest szacunkiem dla języka.”











