Mikołajki 2023

W dniu 04.12.2023r. uczniowie klas VI-VIII świętowali mikołajki w kinie, oglądając film pt. „Uwierz w Mikołaja”. Tym razem obejrzenie filmu miało być nie tylko rozrywką, ale również pretekstem do głębszych refleksji na temat  jakości naszego życia, relacji rodzinnych. Interesujący seans ze świątecznym klimatem oraz mądrym przesłaniem bardzo się podobał.


Uczniowie klas czwartej i piątej również świętowali „Mikołajki” w kinie, uczestnicząc w seansie pełnym magii i humoru, opartym na motywach powieści Janusza Korczaka pt.”Kajtek Czarodziej”.  Antek czy też Kajtek, to uczeń szkoły podstawowej, który….. potrafi czarować. Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata, ale tylko wtedy, kiedy włoży się w to realny, nie czarodziejski wysiłek, stała się empatyczną , życiową lekcją o poświęceniu i przyjaźni. Treści, które przedstawiał film głęboko poruszyły serca naszych uczniów, czego dowodem były gromkie brawa po zakończeniu seansu.
    Po wyjściu z kina udaliśmy się do Mac Donald.
   Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę, ponieważ pamiętały o zasadach bezpiecznego zachowania i poruszania się. Dzięki ich czujności, wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszej szkoły.

    To była bardzo udana wycieczka, czego dowodami były towarzyszące jej: radość, dobry humor i wiara w Świętego Mikołaja!!!