Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 22 lutego w naszej szkole odbył się apel podsumowujący obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach działań, które mają na celu  rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych oraz kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych w szkole odbyły się lekcje informatyki poświęcone tej tematyce, konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych jak również nasi uczniowie wzięli udział w konkursach organizowanych przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosownych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

XI Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu. odbył się pod hasłem Jak się nie zaplątać w sieci? Mądrze korzystajmy z Internetu!

W poniedziałek 20 lutego uczniowie naszej szkoły, którzy zostali wyróżnieni w konkursie wzięli udział w warsztatach i podsumowaniu konkursu, do którego zgłosiło się 35 palcówek z województwa świętokrzyskiego. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy plastycznej, filmiku lub piosenki na temat możliwości, jakie daje mądre korzystanie z sieci. Nagrodzonych zostało 19 prac. W gronie laureatów znalazła się też praca naszych uczniów z klasy VI, którzy przygotowali film: Brudny Konrad, Doniecki Michał, Doniecki Wojciech, Stolarski Wiktor, Wijaczka Wiktor.

Udział w konkursie, jak i warsztaty pomogą uczniom nie tylko lepiej rozpoznawać zagrożenia, które występują w sieci, ale nauczą jak na nie reagować. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów w edukacji.