TRADYCJE ADWENTOWE KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Szkolny konkurs „Tradycje adwentowe krajów niemieckojęzycznych – kalendarz adwentowy”              

Czterotygodniowy czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania, który w krajach niemieckojęzycznych obfituje w zwyczaje. Jednym z nich jest zwyczaj odliczania tego czasu z użyciem kalendarza adwentowego.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego konkursu językowo-plastycznego „Mój kalendarz adwentowy” , którego celem było propagowanie tradycji adwentowych krajów DACH, poprzez przygotowanie kalendarza adwentowego, symbolizującego zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.


Konkurs trwał od 04 listopada 2019 r. do 07 stycznia 2020r. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas IV, V, VI.  Poziom i jakość wykonania prac przerosły najśmielsze oczekiwania. Prace charakteryzowały się dużą pomysłowością, różnym formatem i różnorodnymi technikami wykonania, do którego użyto ciekawe materiały np.: brystole, kartony, plastikowe kubeczki, papier kolorowy i pakunkowy, pudełeczka, kolorowe bibułki, złotka, wstążki, orzechy włoskie  i własnoręcznie zrobione prezenciki.

Komisja konkursowa dnia 07 stycznia wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Jakub Wedlechowicz kl. Va

II miejsce  – Antoni Zganiacz kl. Va i Adam Skawiński kl. VIb

III miejsce – Maja Krzos kl. IVWyróżnienie – Natalia Szymczyk kl. IV

Wyróżnienie – Nikola Dawid kl. IV

 Prace konkursowe podziwiała  cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice.

                                                                                                Koordynator konkursu

                                                                                                            Małgorzata Doniecka