TRADYCJE ADWENTOWE KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH


Szkolny konkurs „Tradycje adwentowe krajów niemieckojęzycznych – kalendarz adwentowy”              

Czterotygodniowy czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania, który w krajach niemieckojęzycznych obfituje w zwyczaje. Jednym z nich jest zwyczaj odliczania tego czasu z użyciem kalendarza adwentowego.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego konkursu językowo-plastycznego „Mój kalendarz adwentowy” , którego celem było propagowanie tradycji adwentowych krajów DACH, poprzez przygotowanie kalendarza adwentowego, symbolizującego zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Konkurs trwał od 04 listopada 2019 r. do 07 stycznia 2020r. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas IV, V, VI.  Poziom i jakość wykonania prac przerosły najśmielsze oczekiwania. Prace charakteryzowały się dużą pomysłowością, różnym formatem i różnorodnymi technikami wykonania, do którego użyto ciekawe materiały np.: brystole, kartony, plastikowe kubeczki, papier kolorowy i pakunkowy, pudełeczka, kolorowe bibułki, złotka, wstążki, orzechy włoskie  i własnoręcznie zrobione prezenciki.

Komisja konkursowa dnia 07 stycznia wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Jakub Wedlechowicz kl. Va

II miejsce  – Antoni Zganiacz kl. Va i Adam Skawiński kl. VIb

III miejsce – Maja Krzos kl. IV Wyróżnienie – Natalia Szymczyk kl. IV

Wyróżnienie – Nikola Dawid kl. IV

 Prace konkursowe podziwiała  cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice.

                                                                                               

 

 

 

Koordynator konkursu

                                                                                                            Małgorzata Doniecka


Działania zrealizowane w styczniu

Działania zrealizowane w PSP w Fałkowie

STYCZEŃ – 2020

Data Klasa Wydarzenie Odpowiedzialni
07.01 – 24.01 V – VIII chłopcy Liga mistrzów w piłce nożnej H. Szymczyk R. Soboń
09.01 VIII A i B Spotkanie wolontariuszy WOŚP z przedstawicielami Policji K. Krzysztoporska K. Chuda I. Błońska
12.01 VIII A i B Udział uczniów w 28 finale WOŚP n a ternie gminy Fałków K. Krzysztoporska K. Chuda I. Błońska
13.01 Jakub Jeżewski, Adam Skwarek, Bartek Laskowski, Mateusz Mazur II etap I Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego P. Gonerka
17.01 VA, VB, VIII A Akademia na temat wyzwolenia Warszawy i Fałkowa K. Chuda J. Grzegorczyk B. Gonerka
17.01 Wszyscy uczniowie Bezpieczne ferie – spotkanie z dzielnicowym sierż. szt. Grzegorz DEJA Dyrektor Szkoły
20.01 Dominik Doniecki II etap I Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego Katarzyna Chuda, Jolanta Grzegorczyk
22.01 0 – III Akademia – Dzień Babci i Dziadka J. Chojnacka R. Michalska A. Musiał A. Pluta K. Waszczyk
23.01 IV – VIII Szkolny Bal Choinkowy K. Chuda I. Błońska
23 –24.01 IV – VIII Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym P. Koń R. Soboń
14.01 Marta Ostrowska Bartosz Maciejczyk II etap  Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego A. Baran A. Barańska
08.01 Jakub Jeżewski II etap I Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego M. Kuzdak