Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku początek kwietnia przypomina nam jak ważna jest akceptacja i świadomość dla dzieci i dorosłych znajdujących się w spektrum autyzmu. W tym roku szkolnym Światowy Dzień Śwadomości Autyzmu obchodziliśmy 3 kwietnia .
Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły poznali Krzysia bohatera książki SPEcjalne moce. „Doskonały projekt. Książka o autyzmie” Dr Tracy Packiam Alloway, który pozwolił zrozumieć co to AUTYZM i jak bliski jest każdemu z nas.
Odbyły się zabawy integracyjne, sensoryczne, które przybliżyły świat bycia w spektrum autyzmu. Strasi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz film „Amazing things happen”. przygotowaną przez panie pedagog szkoły Joannę Chojnacką oraz
Małgorzatę Doniecką.
Na znak solidarności z osobami w spektrum AUTYZMU cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko i różowo. Miesiąc kwiecień został w naszej szkole ogłoszony miesiącem AUTYZMU.

PAMIĘTAJMY, WSPIERAJMY, AKCEPTUJMY!!!!