Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „WEIHNACHTEN”

W grudniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do VII już edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego na najbardziej oryginalną kartę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim.
W konkursie mógł wziąć udział każdy chętny uczeń uczący się języka niemieckiego. Zadaniem uczniów było wykonanie pięknej kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej. Bożonarodzeniowa karta powinna była zawierać także własny tekst życzeń świąteczno- noworocznych napisany odręcznie w języku niemieckim. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło ponad 100 uczniów z 15 szkół podstawowych z powiatu koneckiego. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 13 uczniów z klas V – VIII. Szanowne Jury przyznało III miejsce uczennicy Natalii Szymczyk z klasy VIII, która wykonała piękną kartkę świąteczną z własnoręcznie napisanymi życzeniami świątecznymi w języku niemieckim.
Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich.

Gratulujemy zwyciężczyni!!

Opiekun – Małgorzata Dudzińska