Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko

Konkurs „Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko”

            W ramach kampanii edukacji ekologicznej z zakresu ochrony powietrza, odpadów i przyrody na terenie województwa świętokrzyskiego,  organizowanej pod hasłem „Razem tworzyMY EKOświętokrzyskie”, 15 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu ekologicznego pn.: „Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko”, organizowanego dla szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Nagrody finalistom wręczyli marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski.

            Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki o obiegu zamkniętym na przykładzie butelek PET, oraz promowanie działań mających wpływ na kształtowanie proekologicznych postaw na dalszych etapach życia mieszkańców naszego regionu.

Uczniowie szkół podstawowych z regionu mieli za zadanie zgromadzić jak najwięcej pustych oraz zgniecionych plastikowych butelek po napojach.

            W podsumowaniu konkursu wzięła udział także nasza szkoła.  Zdobyliśmy I miejsce  w powiecie koneckim i  zdobyliśmy tytuł EKO Mistrza.

Podczas podsumowania rozdano także dla szkół nagrody, którą także otrzymaliśmy. Jest to zestaw edukacyjny EKO STACJA do segregacji odpadów, 2 mini głośniki multimedialne, pojemnik na zużyte baterie oraz zgniatarka do butelek.

Koordynatorzy akcji: Iwona Błońska, Krystyna Waszczyk