PODRĘCZNIKI DO RELIGII – rok szkolny 2018/19

 


 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - zobacz zdjęcia

 

Wszystkim uczniom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 


 

NARODA GŁÓWNA

w Ogólnopolskim programie „Żyj smacznie i zdrowo”

    Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie jako jedna z 5 szkół w całej Polsce i jedyna szkoła w województwie świętokrzyskim została laureatem nagrody I stopnia w konkursie WINIARY ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Do naszej szkoły trafił laptop, bon na 15000 zł do zrealizowania w sklepie sportowym DECATHLON, oraz koszulki i worki dla zwycięskiej klasy.

 

Czytaj więcej ...


Z wizytą u Henryka Sienkiewicza.

    12 czerwca uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenia pałacyku który  w 1900 r. społeczeństwo polskie ufundowało dla Henryka Sienkiewicza, z okazji 25-lecia pracy literackiej. Sienkiewicz mieszkał w Oblęgorku od maja 1902 do sierpnia 1914 r, używając go głównie jako letniej rezydencji.

 

Czytaj więcej ...

 

 

 


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ AKADEMII SIATKÓWKI PGE SKRA BEŁACHATÓW  07-06-2018r-  STRZELCE MAŁE

 

   W dniu 07-06 2018 r w Strzelcach Małych odbył sie turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów.W zawodach uczestniczyły szkoły ze Strzelec Małych, Przedborza i Fałkowa. Turniej miał odmienną formułę, gdyż w 1 secie rywalizowały dziewczęta, w drugim secie chłopcy, natomiast w tae breaku  czwórka mikstów skladająca się z 2 dziewcząt i 2 chłopców.

 

 

Czytaj więcej ....


Dzień Mamy i Taty

„Dla taty i mamy nasze serca i uśmiechy im damy” pod takim hasłem 25.05.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego
w Fałkowie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty na którą licznie przybyli rodzice jak również goście Pan Wójt Gminy Fałków oraz Przewodnicząca Rady Gminy.

Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy IV B w inscenizacji baśni pt. „Calineczka”, zaś uczniowie klas 0-III dla swoich rodziców przygotowali tańce, wiersze i piosenki.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali Sto Lat i wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Czytaj więcej ...

 


 

Znamy wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR  MATEMATYCZNY  

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.    W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

 

Czytaj więcej ....


 

VI  SZKOLNy  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„ The English Speaking World”

  

    25 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się już VI szkolny konkurs języka angielskiego, w tym wiedzy o krajach anglojęzycznych ( Wielka Brytania, Australia i Stany Zjednoczone). Konkurs był skierowany do uczniów klas IV- III Gim. W tej edycji wzięło udział 25 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- Vi i klasy VII, II-III Gimnazjum.

    Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań uczniów zarówno językiem angielskim, jak i ważnym dla nauki języka aspektem kulturoznawczym.

 

Czytaj więcej ...

 


 

 

Karta rowerowa – moje pierwsze „prawo jazdy”.

 

 Uczniowie klas czwartych w dn. 18.05.2018 r. przystąpili do egzaminu na „Kartę rowerową”. Egzamin składał się z dwóch części:

·        Teoretycznej – test pisemny składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru . Test zawierał pytania związane z ruchem pieszych i rowerzystów, ze znajomością znaków i sygnałów na drodze, z zasadami pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu dróg oraz z zasadami udzielaniem pierwszej pomocy.

·        Praktycznej – jazda po torze przeszkód.

Czytaj dalej ....


 

WYCIECZKA SZKOLNA – JANOWIEC – PUŁAWY- KAZIMIERZ DOLNY

 

 22 maja uczniowie z klasy VI a, V b, IV a, IV b byli na wycieczce szkolnej. Rozpoczęła się ona od zwiedzania w Janowcu – zamku Firlejów, dworu szlacheckiego i skansenu. Z historią Janowca zapoznała uczniów pani przewodnik - Ew Samiec. Z Janowca udaliśmy się do Puław, gdzie podczas spaceru po parku podziwialiśmy Pałac Czartoryskich, Świątynię Sybilli oraz Dom Gotycki.

Czytaj więcej ....


KINER SPORT 2018

      W dniu 22-05-2018 r w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył sie finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej chłopców Kinder sport w kat. dwójek, trójek i czwórek. PSP Fałków reprezentowali chłopcy  w kat. dwójek oraz trójek.Lepiej wypadli chłopcy w kat. dwójki w kladzie Marcel Bobras i Norbert Majchrzak, którzy zajęli 5 m-ce. W kat trójki chłopcy zajeli 7 m-ce.

Klasyfikacja końcowa dwójek:

1. Plas Kielce I

2. Plas Kielce II

3. Plas Kielce III

4. Busko Zdrój I

5. PSP Fałków  ( Norbert Majchrzak, Marcel Bobras)

 

Czytaj więcej ...

 

 


 

Dzień Biblioteki

    Biblioteka szkolna realizując w bieżącym roku szkolnym program promocji czytelnictwa i biblioteki Polubić czytanie” oraz projekt promujący czytelnictwo „Warto czytać” przyłączyła się także do szkolnego projektu „Tydzień kultury języka.

Do przygotowania i wystawienia przedstawienia bajki „Calineczka” zaangażowała się klasa IV b wraz z wychowawcą Katarzyną Najmrocką.

Galeria zdjęć...

Czytaj więcej ...


 

W środę 09.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Fałkowie miały miejsce powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

            Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, MSWiA, Ministerstwo Edukacji Narodowej, WORD wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Honorowym patronatem powiatowe eliminacje objęli: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz starosta konecki Bogdan Soboń.

            W tym roku do turnieju przystąpili uczniowie ....

Czytaj więcej ...


        PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI - SZCZYPIORNIAK DLA KLAS IV

  W dniu 16-05-2018 r w Kluczewsku rozegrane zostały zawody w mini piłce ręcznej ,, Szczypiorniak dla klas IV''. Program realizowany przez ŚCDN  Kielce skierowany dla uczniów klas IV.  W zawodach udział wzięło  6 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Drużyna PSP Fałków trafiła do grupy B gdzie zagrała z SP Kluczewsko oraz SP Moskorzew.

  Czytaj więcej ...


 

TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ – WŁOSZCZOWA

    W dniu 12-05-2018 r we Włoszczowej odbył się turniej dwójek i trójek w mini piłce siatkowej dziewcząt organizowany przez UKS Wiktoria Włoszczowa. Dziewczeta z PSP Fałków spisały się bardzo dobrze zajmując 2 m-ce w kat. dwójek i 2 m-ce w kat trójek.

 

Czytaj więcej ...


 

Radom – finał XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

 

    Wzieli w nim udział laureaci z ośmiu regionalnych konkursów z Opoczna, Drzewicy, Pionek, Starachowic, Gowarczowa, Solca nad Wisłą, Radomia i Zwolenia. Wśród 242 finalistów na scenie Resursy Obywatelskiej, w Radomiu 26.04.2018r. wystąpiły reprezentantki regionu Gowarczów, a jednocześnie uczennice naszej szkoły Podstawowej w Fałkowie : Zofia Zięba w kategorii poezja – przedszkola recytująca wiersz „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborskiej oraz Amelia Grochala z kl. V b w kategorii piosenka kl. IV – VI w piosence „Przytulmy Polskę do serca”. Patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Radomski Henryk Tomasik.

 

Czytaj więcej ....


227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

    30.04.2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji oraz święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia flagi państwowej i odśpiewania hymnu narodowego. W akademii wykorzystano wiersze patriotyczne (część z nich recytowano w rytm poloneza ,,Pożegnanie Ojczyzny’’) I. Gałczyńskiego, W. Szymborskiej, M. Konopnickiej, I. Krasickiego, a także fragment z ,,Pana Tadeusza” A. Mickiewicza.

Czytaj więcej ...

 

 


Sukcesy muzyczne i recytatorskie.

 

    Jubileuszowy XV regionalny etap Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” odbył się po raz kolejny w Gowarczowie 5 kwietnia 2018r.pod patronatem Akcji Katolickiej i Starostwa Powiatowego w Końskich. Był to szczególny konkurs ponieważ odbył się w roku obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 laureatów etapów szkolnych z terenu powiatu koneckiego. Naszą szkołę reprezentowała silna ekipa w składzie :

Zofia Zięba – recytacja, przedszkole kl. 0

Maja Krzos – pieśń kl. II

Zuzanna Czechowska – recytacja kl. III

Amelia Grochala – pieśń kl. V

Julia Kubka – recytacja kl. VI

Anna Gonerka – pieśń kl. III (oddział gimnazjalny)

Czytaj więcej ...

 

 


FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT – FAŁKÓW

 

    W dniu 11-04-2018 r w Fałkowie rozegrany został finał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych rocznik 2005 i mł. W zawodach udział wzięło 8 zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach gminnych. Ceremonii rozpoczęcia zawodów dokonał Pan Z-ca Wójta Gminy Fałków Zdzisław Skiba oraz Dyrektor PSP Fałków Mirosława Palus. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz PSP Fałków.

Czytaj więcej ...

 


 

 

Bulianów – ocalić od zapomnienia

      W dn. 16 IV 2018r. przy obelisku w Bulianowie została przywrócona pamięć o ofiarach zbrodni hitlerowskiej z 16 kwietnia 1943r. W uroczystości udział wzięli: rodzina Olszewskich, przedstawiciele Urzędu Gminy Fałków na czele z wójtem p. Henrykiem Koniecznym oraz przewodniczącą rady gminy p. Anną Plutą, ksiądz Proboszcz Andrzej Gawryś, dyrektorzy miejscowych szkół: p. Agnieszka Lipska, p. Marianna Michalska, przedstawiciele szkół Logos, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przedbórz p. Waldemar Pązik, piłsudczyk, kapitan Jan Krogulec, nauczyciele i uczniowie SP w Fałkowie i Czermnie, delegacja uczniów z nauczycielami z Kleszczowa, poczty sztandarowe: OSP Fałków, OSP i SP w Czermnie, mieszkańcy Fałkowa i okolic. Uroczystość prowadziła p. Dorota Anioł – pracownik Gminy Fałków. Ksiądz Proboszcz wspólną modlitwą objął pomordowanych.

 

Czytaj więcej ...


    „Polubić czytanie”

 

    W ramach realizacji programu „Polubić czytanie” uczniowie klas IV – VI (51 uczniów) uczestniczyli w muzicalu dydaktycznym w MCK w Skarżysku Kamiennej pt. „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”.

Celem wyjazdu było także obcowanie naszych uczniów ze sztuką, kulturą, utrwalenie wiedzy, treści lektury.

Organizator: Krystyna Waszczyk

 


 

FINAŁ POWIATOWY DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA- STADNICKA WOLA

    W dniu 09-04-2018 r w Stadnickiej Woli odbył się finał powiatowy Dzięcięcej Piłki Ręcznej-programu skierowanego dla uczniów klas I-III i realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W zawodach udział wzięło 12 zespołów, które rywalizowały w 3 grupach po 4 zespoły. Zwycięzcy grup zagrali w finale o m-ca 1-3.

Drużyna PSP Fałków rywalizowała w grupie A wspólnie z: SP Radoszyce, SP Nr 1 Końskie, SP Modliszewice.

Czytaj więcej ...

 

 


„Młodzież zapobiega pożarom”

 

Pod takim hasłem w piątek 06.04.2018r.  w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odbyła się kolejna już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na stopniu powiatowym. Główne nagrody zgarnęli młodzi mieszkańcy Fałkowa, Czermna i Rudy Malenieckiej.  


Konkurs odbył się pod patronatem starosty koneckiego Bogdana Sobonia oraz Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej starszego brygadiera Adama Czajki.

 

Ostatecznie po etapie pisemnym oraz finale ustnym wyłoniono trzech najlepszych uczestników turnieju na szczeblu powiatowym w każdej z grup wiekowych.

 

W kategorii Szkół Podstawowych wygrał Mateusz Wiaderny, którym opiekowała się Beata Gonerka;

 

Czytaj więcej ...


Konkurs dla klasy III a i III b - "W krainie baśni braci Grimm"

Cel konkursu:
1. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

2. Wdrażanie uczniów do czytania ze zrozumieniem.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce Zuzanna Czechowska – kl. III b

II miejsce Wiktoria Zatora – kl. III a

III miejsce: Kacper Wyciszkiewicz -kl. III b i Oskar Jaruga z kl. III a.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe podczas apelu z okazji Dnia Biblioteki w dniu 17 maj 2018 roku.

Organizator konkursu: Krystyna Waszczyk


XII TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA PSP W FAŁKOWIE

   

W dniu 05-04-2018 r w Fałkowie odbył się XII turniej mini piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach udział wzięło 5 zespołów, które zagrały mecze systemem ,,każdy z każdym’’.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy. Zawodniczki za m-ca 1-3 otrzymały pamiątkowe medale a najlepsze siatkarki z każdego zespołu nagrodzone zostały statuetkami oraz dyplomami. Najlepszą zawodniczką z PSP Fałków została Magdalena Jurek.

Czytaj więcej ...


 

 Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

    W dniu 9 marca 2018 r. Nasi najmłodsi uczniowie poznali już literki, większość z nich już samodzielnie czyta, więc mogli się już stać prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Tak też podczas uroczystego spotkania złożyli przyrzeczenie dobrego czytelnika. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy Vb, którzy wzbogacili spotkanie krótkim przedstawieniem dotyczącym tematu.

Krystyna Waszczyk

 

 

 


 

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP 2018-CHĘCINY

    W dniu 09-03-2018 r w hali sportowej w Chęcinach rozegrany został wojewódzki turniej eliminacyjny mini piłki siatkowej chłopców w ramach projektu ,, Świętokrzyskie mini volley cup’’. Publiczną Szkołę Podstawową w Fałkowie reprezentowali chłopcy w kategorii Single rocznik 2008 oraz w kat. Dwójki rocznik 2007 i mł.

Najlepiej spisał się zespół Fałkowa I w kat. dwójek, który zajął 3 m-ce.

Czytaj więcej ...

 


 

 

„ Cudowny chłopak”

    09.02.2018r. uczniowie klas I-VII szkoły PSP w Fałkowie wyjechali do kina na film p.t. „ Cudowny Chłopak” w ramach realizacji zagadnień programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły.

    Film porusza problem dyskryminacji i tolerancji, pokazuje prawdziwą moc wyobraźni oraz utwierdza nas w przekonaniu, że nie wygląd nas definiuje, lecz czyny. Szkolny korytarz jest miejscem, w którym rozkwita tolerancja, przyjaźń i solidarność z okrutnie potraktowanym przez los głównym bohaterem .

Czytaj więcej ...


 

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" - Dzień Bezpiecznego Interntu

 

 

    Społeczność naszej szkoły kolejny raz włączyła się w obchody Świętokrzyskiego DBI pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

 

    Inicjatywy które przeprowadziliśmy to po pierwsze lekcje poświęcone tej tematyce. Dzieci począwszy od klas najmłodszych zobaczyły w zabawnej formie zagrożenia z jakimi mogą się spotkać korzystając z Internetu.

 

Czytaj więcej ....


 

TURNIEJ ELIMINACYJNY ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP- SKARŻYSKO KAMIENNA

 

    W dniu 03-02-2018 r w hali sportowej MOSiR w Skarżysku Kamiennej rozegrany został 4 turniej eliminacyjny mini piłki siatkowej dziewcząt w ramach projektu ,,Świętokrzyskie Mini Volley Cup’’.

W zawodach udział wzięły również zawodniczki z PSP Fałków reprezentując szkołę w kat. Sinlge ( rocznik 2008 i mł) ,Dwójki ( 2007 i mł) oraz Czwórki ( 2005). Zawody rozgrywano w każdej kategorii systemem ,, każdy z każdym’’ 1 set do 15 pkt ( single i dwójki) i do 25 pkt ( trójki i czwórki). Najlepiej spisały się dziewczęta w kat. czwórek, które zajęły 2 m-ce. W kat. sinlge 3 m-ce zajęła Wiktoria Ścisłowicz oraz w kat. dwójki drużyna PSP Fałków I zajęła 3 m-ce.

 

Czytaj więcej ....


 

„ GÓRA GROSZA”

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 zebraliśmy kwotę 1330,88 gr.

 

Oddział Przedszkolny „ Jagódki” - 77,92zł

Oddział Przedszkolny „ Poziomki” - 14,66zł

 

 

ZEBRANĄ KWOTĘ PRZELICZAMY NA ILOŚĆ UCZNIÓW W KLASIE. ZWYCIĘZCĄ W ROKU 2017/1018 ZOSTAŁA

KLASA IIB Gim.!!! ( 7,06 zł/ ucznia)

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej ...


UCZNIOWIE AKADEMII SKRY NA MECZU W ATLAS ARENIE W ŁODZI

    W dniu 31-01-2018r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów wyjechali na bezpłatny mecz Ligi Mistrzów do Atlas Areny w Łodzi w której PGE SKRA podejmowała drużynę wicemistrza Rosji Dynamo Moskwa. Po emocjonującym i bardzo wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną z Moskwy 3:1 ( 23;-22;22;13) zachowując szanse na awans do dalszej rundy Ligi Mistrzów.

 

Czytaj więcej ...

 


 

73 ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY I FAŁKOWA

    W środę 17 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 73 rocznicy wyzwolenia stolicy Polski – Warszawy oraz Fałkowa. W scenariuszu wykorzystano treści historyczne, poezję i pieśni patriotyczne – np. wiersze: ,,Uwaga! Uwaga’’,

Czytaj więcej .....

 

 


Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt Akademii Siatkówki PGE Skra Bełchatów

 

    W dniu 19-01-2018 r w Fałkowie rozegrany został Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt Akademii Siatkówki PGE Skra Bełchatów. W zawodach udział wzięły szkoły, które uczestniczą w projekcie Akademii Siatkówki PGE SKRA: SP Radoszyce, SP Kluczewsko, PSP Fałków, SP Przedbórz, SP Strzelce Małe. Turniej rozegrano w czterech kategoriach: Single ( rocznik 2008 i mł), Dwójki ( 2007), Trójki (2006), Czwórki (2005).

Czytaj więcej ...

 

 


 

 TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

AKADEMII SKRY BEŁCHATÓW

 

     W dniu 14-01-2018 r w hali Energia rozegrany został turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół należących do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów.  W zawodach bardzo dobrze spisała się ekipa z Fałkowa. W kategorii dziewcząt klas IV PSP Fałków zajęła 1 m-ce, w kat.  klas  VI dziewczęta zajęły 2 m-ce, natomiast w kat. klas V 5-6 m-ce.

W klasyfikacji chłopców klas IV  1 i 2 m-ce przypadło chłopcom z Fałkowa, którzy w finałowym pojedynku rozegrali mecz między sobą, gdzie lepsi okazali się chłopcy z drużyny Fałków II.

W meczach grupowych rozgrywki toczyły się 1 set do 15 pkt natomiast mecze o m-ca 1-3 rozgrywano do 2 wygranych setów do 15 pkt.

Czytaj więcej ...


Amelia na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Nowinach.

 

    W sobotę, 13 stycznia, zakończyły się dwudniowe eliminacje do VI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”, który odbywa się w podkieleckich Nowinach. Honorowy patronat nad konkursem objęli Wojewoda Świętokrzyski p. Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego p. Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik. Zgłosiło się aż 254 wykonawców. Liczba uczestników okazała się rekordowa.

Czytaj więcej ..

.


26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już zakończony!

 

 

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

    Taki cel przyświecał tegorocznemu finałowi WOŚP. W niedzielę 14 stycznia na ulice Końskich, Fałkowa, Gowarczowa, Rudy Malenieckiej i Rogowa wyszło 115 wolontariuszy, a wśród nich i my uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie.

Czytaj więcej ..

 


26. Finał WOŚP – 14.01.2018 r.

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

 

            Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie jak co roku wezmą udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej na terenie naszej gminy.

 

Czytaj więcej .....

 


Polonez godny „ Pana Tadeusza”

 

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczęszczali na lekcje tańca poloneza. „ Mordercze” treningi zostały uwieńczone sukcesem. Tancerze mieli okazję zaprezentować swoje zdolności taneczne 16 grudnia 2017. podczas uroczystości 50-lecia Par Małżeńskich z Gminy Fałków.

Choeografia: E. Szymczyk, K. Najmrocka

 

 


 

Fałkowskie kolędowanie

 

W dniu 18.XII.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i Ksiądz Prefekt Marcin Piwowarczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy P. Anna Pluta.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem

Czytaj więcej .....


SZKOLNY KONKURS

„TRADYCJE ADWENTOWE KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH – KALENDARZ ADWENTOWY”

 

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, również w tym roku odbył się konkurs: Tradycje adwentowe krajów niemieckojęzycznych – kalendarz adwentowy.

Celem konkursu było propagowanie tradycji adwentowych krajów DACH, poprzez przygotowanie kalendarz adwentowego, symbolizującego zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VI.

Czytaj więcej ...


 

Betlejemskie Światełko Pokoju – 2017 r.

„W Tobie jest światło”         

                                                                      

  Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

 

    Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

    Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

20 grudnia delegacja harcerska odwiedziła ......

Czytaj więcej .....


 

X GWIAZDKOWY GMINNY TURNIEJ REKREACYJNO- SPORTOWY

 

    W dniu 19-12-2017 r w hali sportowej w Fałkowie rozegrany został juz po raz 10 Gwiazdkowy Gminny Turniej Rekreacyjno Sportowy. W Turnieju udział wzięło prawie 340 uczniów z klas 0-VII SP oraz z klas II I III Gimnazjum z terenu gminy Fałków. Najmłodsi uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej, z przekładaniem szarfy, z przenoszeniem piłek, bieg slalomem, rzuty kółkami ringo na materac.

Czytaj więcej ....

 

 


 

V MARATON FILMOWY - 2017

    W miniony piątek - 15 grudnia udało się zorganizować już V Maraton Filmowy w naszej szkole . Impreza została przygotowana przez członków Samorządu Szkolnego oraz Drużyny Harcerskiej. W nocowaniu wzięło udział REKORDOWA ILOŚĆ - 83 uczniów ( w tym 3 uczestników z SP w Czermnie) Opiekunami nocy filmowej byli  główni organizatorzy - p. M Kuzdak, p. H Szymczyk, oraz p. I Błońska, p. K Chuda i p. Eliza Kuzdak. Późnym wieczorem odwiedziła nas również pani dyr. Agnieszka Lipska (sprawdzić czy szkoła stoi dalej w nienaruszonym stanie……).

Czytaj więcej ....

 


Warsztaty Profilaktyczne

    W dniu 14 grudnia (czwartek) w naszej szkole gościliśmy trenera Ośrodka Profilaktyki Społecznej - p. A Królikowską, która przeprowadziła z uczniami dwa zajęcia warsztatowe.

W klasach III gimnazjalnych poszerzany był problem tolerancji.

Czytaj więcej ....

 

 


 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym. Wprowadzając wszystkich w świąteczny, magiczny nastrój Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się, stworzyli piękne i oryginalne dekoracje. Największą ilość stroików przygotowała klasa VII b.

Czytaj więcej ....

 

 


 

MIKOŁAJKI

    Mikołajki to zapewne jedno z najbardziej oczekiwanych świąt w roku, obchodzone 6 grudnia. W ten magiczny dzień zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Jego obecność u nas świadczyła, że przez cały rok zachowywaliśmy się nienagannie. Nasz Gość obdarował całą społeczność szkolną słodyczami.

Czytaj więcej ....

 

 


 

Mikołajkowy wyjazd do kina

 

Przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, która nas może spotkać w życiu”.

    Z okazji zbliżających się Mikołajek, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wyjechali do kina na film „ Tarapaty”. Film opowiadał o silnej przyjaźni i ekscytującej przygodzie dwóch nastolatków. Pozostając w świątecznym klimacie, nie mogło zabraknąć posiłku w lokalnych fast foodach.

 


Nie jesteśmy obojętni!

 

    W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 115,00 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 

 


 • UCZNIOWIE AKADEMII SKRY NA MECZU W BEŁCHATOWIE

      W dniu 02-12-2017r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów wyjechali po raz drugi na bezpłatny mecz Plus Ligi siatkarzy do Bełchatowa, gdzie tamtejsza SKRA podejmowała drużynę Espadon Szczecin. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną ze Szczecina 3:1 ( 16;22;-23;21). Po meczu był czas na zbieranie autografów i robienie zdjęć z zawodnikami SKRY.

   

  Zobacz więcej ....


  RADOSŁAW KOLANEK NA ZAJĘCIACH SKS W FAŁKOWIE

      W dniu 01-12-2017 r na zajęcia pozalekcyjne z mini piłki siatkowej realizowane w ramach Akademii PGE SKRA Bełchatów przyjechał koordynator sportowy Akademii i trener PGE II Bełchatów oraz były zawodnik Skry Radosław Kolanek. Trenujący uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony wykazując duże umiejętności i zaangażowanie na zajęciach. Po treningu cała grupa zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

   

  Czytaj więcej ....


  Święto patrona szkoły

  Święto patrona szkoły jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności uczniowskiej.

  Nasz patron zobowiązuje nas do pracy i uczciwości. Staramy się rzetelnie uczyć, osiągać sukcesy na miarę naszych możliwości i postępować tak, by nie zawieść zaufania rodziców i nauczycieli.

  30 listopada 2017 roku obchodziliśmy 153 rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego i 92 rocznicę jego śmierci.

  Czytaj więcej ....


  Konkurs „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego".

      W 2017 roku przypada 153 rocznica urodzin klasyka polskiej literatury Stefana Żeromskiego.  la uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły.

      W konkursie, który adresowany był do uczniów klas 4-7, a odbył się 27 listopada, wzięło udział 23 uczniów. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z 30 pytaniami dotyczącymi znajomości biografii i twórczości pisarza. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie.

  I MIEJSCE         - MARTA OSTROWSKA KL.VIA

  II MIEJSCE        - JULIA SKWAREK KL. VIB

  III MIEJSCE (ex aequo ) - JULIA KUBKA KL. VIB,  ALEKSANDRA ORZEŁ KL. VA


   

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      30 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 0-III oraz IV-VI. Zabawie towarzyszyły liczne wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W trakcie zabawy odbyły się pokazy tańca klas II i III gimnazjum ( koordynatorem i choreografką jest oczywiście pani Marzena Kuzdak)Jak się bawiliśmy?    

  Zobaczcie sami…


   

  FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT- RADOSZYCE

   

      W dniu 20-11-2017 r w Radoszycach rozegrane zostały zawody powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych ( rocznik 2005 i mł).

  W zawodach udział wzięło 7 zespołów. Drużyna PSP Fałków trafiła do grupy A, w której zagrała z SP Nr 1 Stąporków, SP Wilczkowice i SP Nr 1 Końskie.

  Czytaj więcej ....

   

   


  AKCJA „SZKOŁO POMÓŻ I TY”  2017

            W tegorocznej akcji charytatywnej „ Szkoło Pomóż i Ty” zebraliśmy sumę 275, 70gr.

  Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są  sporty i taniec.

   

  Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zakupili symboliczne cegiełki serdecznie dziękujemy.


   

  FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR MARSZAŁKA

      W dniu 16-11-2017 r w hali sportowej w Stąporkowie rozegrany został finał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Marszałka woj. świętokrzyskiego . W zawodach udział wzięło 7 zespołów podzielonych na 2 grupy. PSP Fałków trafiła do grupy A gdzie zagrała z SP Niekłań, SP Nr2 Stąporków i SP Dziebałtów.

  Czytaj więcej  ....

   

   

   


   

  ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP-FAŁKÓW 13-11-2017

      13 listopada w Fałkowie odbył się drugi z turniejów eliminacyjnych dziewcząt „Świętokrzyskiego Volley Cup”. W turnieju udział brały dziewczęta w kategorii- single-rocznik 2008, kategoria dwójki-rocznik 2007, kat. Trójki-rocznik 2006, kat. Czwórki- rocznik 2005. Łącznie we wszystkich kategoriach rywalizowało prawie 100 zawodniczek. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Z-ca Wójta Gminy Fałków Pan Zdzisław Skiba oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie Pani Mirosława Palus.

  Czytaj więcej ......


   

  Święto Niepodległości

      11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam o historii, wierze naszych przodków i mocy duchowej Polaków. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada podczas uroczystej akademii. Młodzież przedstawiła ofiarną drogę Polaków prowadzącą do zwycięstwa.

   

  Czytaj więcej ...

   

   


  Wycieczka turystyczno - krajoznawcza klas V i VI:  Zakopane – Pieniny 02.10 – 03.10. 2017 rok

   

  Cele wycieczki:

  -realizacja programu nauczania przyrody w szkole podstawowej: -poznanie krajobrazu górskiego, jego środowiska przyrodniczo- kulturalnego;

  -realizacja Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły.

   

  Czytaj więcej ...

   

   


  CZŁONKOWIE AKADEMII SIATKÓWKI PGE SKRA BEŁCHATÓW NA MECZU W BEŁCHATOWIE

  W dniu 09-11-2017r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów mogli bezpłatnie wyjechać na mecz Plus Ligi siatkarzy do Bełchatowa, gdzie tamtejsza SKRA podejmowała drużynę ONICO Warszawa. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną ze stolicy 3:0 ( 24;22;26).

  Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Srećko Lisinac, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz.

   

  Czytaj więciej ....

   


  Wszystkich Świętych

      W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski naszej szkoły złożył kwiaty i zapalił znicze na grobie partyzantów w Fałkowie oraz pomniku w Bulianowie w hołdzie tym, którzy odeszli.

   

   

   

   


  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  30 października podczas apelu związanego z ww. miesiącem odbył się apel podsumowujący działania związane z tym wydarzeniem.

  Uczniowie zostali zapoznani z ideą MMBSz oraz otrzymali nagrody z przeprowadzonych konkursów: Wewnątrzszkolego Konkursu Recytatorskiego „Biblioteka-Książka” i Wewnątrzszkolnego Konkursu Plastycznego „Zakładka do książki”.

  Apel uświetniła nasz koleżanka p. Aleksandra Sarleja recytując jej autorski wiersz o naszej bibliotece szkolnej. Został także zorganizowany kiermasz książki.

  Krystyna Waszczyk

   


  Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny: „Zakładka do książki”

  W konkursie wzięło udział 69 uczniów. Prace konkursowe w kategoriach klas I-III i IV – VII oceniało jury w składzie: Mirosława Grabowska. Małgorzata Kęsik, Halina Kalita, Krystyna Waszczyk

  Wyniki konkursu:

  Kl. I –III

      I m-ce: Z. Czechowska-kl. III b

  Czytaj więcej ....

   


   

  Szkolny Konkurs Recytatorski - 27. 10 .2017 rok

  W ramach realizacji programu bibliotecznego „Polubić czytanie” zorganizowano Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski: ”Biblioteka-Książka”. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Jury w składzie: Mirosława Grabowska, Małgorzata Kęsik, Halina Kalita i Jolanta Bartos oceniało uczniów dwóch kategoriach: kl. III-IV i kl. V-VII.

  Wyniki konkursu: Kl. III – IV

  Czytaj więcej ....

   

   


   

  „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

   

      26.10.2017r. na Hali Sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” .

      Do konkursu przystąpiła rekordowo duża  liczba uczestników. 24 drużyny z piątych klas podstawowych z terenu powiatu koneckiego wzięło udział w zmaganiach o wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Drużyny przystępujące do konkurencji składały się z trzech osób, które do rozwiązania miały test z pytaniami dotyczącymi przepisów z zakresu ruchu drogowego. W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była okazją do przypomnienia wszystkim jakie czynności należy podjąć w razie konieczności ratowania życia. Następnie komisja oceniała prace plastyczne wykonane przez drużyny na „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

      Po zliczeniu punktów poszczególnych konkurencji zwycięska okazała się drużyna z Fałkowa w składzie: Aleksandra Orzeł, Anna Auguścik, Dominik Doniecki wraz z opiekunem Beatą Gonerką,

  Czytaj więcej  ....


  POMAGAMY

  Dzień Wszystkich Świętych stwarza nastrój do dobrych uczynków. Kolejny już raz 1 listopada od godziny 800 do 1400 przy parafialnych cmentarzach w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. .....

   

  Czytaj więcej

   

   

   

   


  „Ortografia polska”

   

      Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów sceny krakowskiej - Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. W dniu 26 października 2017 roku o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie z udziałem tych artystów, a tematem tegorocznego występu była „Ortografia polska”. Aktorzy w sposób obrazowy, jasny i z dużą dozą humoru przybliżyli uczniom podstawowe zasady poprawnej polszczyzny. ......

   

  Czytaj więcej

   

   


  Dzień Edukacji Narodowej

   

      W dniu 13 października 2017 r. społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi z Ukrainy, władzami gminy i powiatu, przedstawicielami rady rodziców, księdzem proboszczem uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej.

      Na początku pani dyrektor złożyła pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli zaproszeni goście. Święto Edukacji to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich ciężką pracę.

  Czytaj więcej ...

   


  WYBORY 2017/2018

      Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 14 września 2017r. Komisja skrutacyjna w składzie: Agnieszka Jaborowska (kl.IIG),

  Wiktoria Bomba ( kl.IIG) podliczyła głosy. Oddanych zostało 192 głosy, wszystkie ważne. O miejsce w Radzie SU 2017/2018 walczyło 24 kandydatów z klas IV-VII oraz II i IIII gimnazjum.

  W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 8 kandydatów z największą liczbą głosów:

  Mazur Mateusz ( VIA), Gonerka Anna (GIM IIIA), Zambrzycki Patryk( GIM IIIA) ,Laskowski Michał( GIM IIA), Zenka Damian ( GIM IIB), Przybył Eliza ( VIIA), Norbert Doniecki ( VIIB), Kubka Julia ( VIB).

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

  Przewodniczący Szkoły:    Anna Gonerka

  Z-ca przewodniczącego: Damian Zenka

   


  Rajd rowerowy klasy VI B

  Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomagali w organizacji rajdu i Państwu Maciejczykom za udostępnienie swojej posesji i przyjęcie.