SZKOŁA W KOLORACH ŚWIĄT

    Magiczny i niepowtarzalny nastrój zapanował w naszej szkole za sprawą stroików świątecznych. Uczniowie z klas IV-VIII, III gimnazjum mieli do wykonania dwie prace . Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością.  Stroiki okazały się bardzo pomysłowe, oryginalne, zawierały świąteczne elementy i zachwycały swym urokiem


Nie jesteśmy obojętni!

Boże Narodzenie 2018

W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 100zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

                                                                   Samorząd Uczniowski


„Jak Antoś został królewskim muzykiem” – mikołajki w filharmonii.

 W tę muzyczną podróż wyruszyli 3 grudnia do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach uczniowie klasy drugiej  i trzeciej wraz z nauczycielami:  Joanną Chojnacką, Beatą Gonerką oraz Katarzyną Krzysztoporską. Podróż była emocjonująca i ciekawa. Oglądaliśmy bowiem konkurs kandydatów do królewskiej orkiestry. Jeden z chłopców – Antoś, który grał na akordeonie, doskonalił swój talent podróżując po Europie,

Więcej ...


 

XI GWIAZDKOWY GMINNY TURNIEJ REKREACYJNO- SPORTOWY

       W dniu 07-12-2018 r w hali sportowej w Fałkowie rozegrany został juz po raz 11  Gwiazdkowy Gminny Turniej Rekreacyjno Sportowy. W Turnieju udział wzięło prawie  200 uczniów  począwszy od oddziałów przedszkolnych 3 i 4 latków do klasy III SP  z terenu gminy Fałków. Najmłodsi uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej .....

Więcej ...


Mikołajki 2018

     Już od kilku lat 6 grudnia w naszej szkole obfituje w niespodzianki i wesołą zabawę. I tym razem  Samorząd Uczniowski nie zawiódł naszych uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.  Z „małą”  pomocą Rady Rodziców :) sprowadził do naszej szkoły  Mikołaja ze Śnieżynkami, którzy częstowali  łakociami, w zamian za piosenkę lub wierszyk.  Dzień mikołajkowy został uwieńczony wspólnym mikołajkowym tańcem.

Więcej ...


„TYTUS, ROMEK I ATOMEK, CZYLI JAK ZOSTAĆ ARTYSTĄ”

W sobotę 1 grudnia uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w mikołajkowym  spektaklu teatralnym pt.: „Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą.

Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek, czyli jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

Więcej ...


Roztańczone Andrzejki

     Już tradycją się stało iż podczas dyskoteki Andrzejkowej(27.11.2018r.) oprócz wróżb i zabaw możemy podziwiać naszych wspaniałych tancerzy. Taniec jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, oraz sposobem na utrzymanie wysokiej formy fizycznej i smukłej sylwetki (co zresztą widać na załączonych obrazkach).

Więcej ...


           FINAŁ POWIATOWY  O PUCHAR MARSZAŁKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

   W dniu 19-11-2018 r w Stąporkowie rozegrany został finał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego. W zawodach udział wzięło 7 zespołów, które rozlosowano na dwie grupy. Fałków znalazł się w grupie A wspólnie z zespołami Radoszyc, Nieświnia i Dziebałtowa.

 

Więciej ...


OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

   

    W dniu 09.11.2018r. rozpoczęliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła uroczystość została zapoczątkowana tańcem narodowy- polonezem w wykonaniu uczniów klas piątych przygotowanym przez wychowawców p. Elżbietę Szymczyk i p. Katarzyną Najmrocką. W programie artystycznym „Pociąg do wolności” przygotowanym przez p. Jolantę Grzegorczyk, p. Katarzynę Chudą, p. Katarzynę Krzysztoporską uczniowie odbyli podróż do przeszłości. Zanim dotarli do wymarzonej Stacji Wolność z wielką powagą oprowadzali nas po stacjach historycznych: Niewola, Powstania, I wojna światowa. Ten wzruszający montaż słowno –muzyczny był wyrazem wdzięczności i uznania dla wszystkich, którzy walczyli i oddawali swoje życie za ojczyznę.

Galeria zdjęć

Więcej ...


 

Szlakiem ku Niepodległości- zapal znicz pamięci”

 

            19 listopada  harcerze i uczniowie z klasy 7a i 7b odbyli  lekcję wychowawczą w terenie. Lekcja była  realizowana w ramach  szerokich działań podejmowanych w  naszej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odwiedziliśmy pobliskie miejsca pamięci: Ormanicha, Cis, Węgrzyn, Ruda Maleniecka, Zychy, Gruszka, Fałków.

Uczniowie zapalili znicz pamięci w każdym miejscu oraz wszyscy uczestnicy uczcili pamięć minutą ciszy.

Wjęcej ...


Ślubowanie  uczniów klas pierwszych w PSP Fałków

8.11.2018 w PSP w Fałkowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie, pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka.

Na tę uroczystość do szkoły przybyły dzieci i ich rodzice , Pani Dyrektor Mirosława Palus,Wicedyrektor Agnieszka Lipska, Wójt Gminy Fałków p. Henryk Konieczny, ks. Marcin Piwowarczyk oraz Grono Pedagogiczne .

 Program artystyczny zawierał treści patriotyczne związane z  setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas piątych zatańczyli poloneza przygotowanego przez Panią Katarzynę Najmrocką i Elżbietę Szymczyk.

Więcej ...


AKCJA „ SZKOŁO POMÓŻ I TY”  2018

          W tegorocznej akcji charytatywnej „ Szkoło Pomóż i Ty” zebraliśmy sumę 178, 00gr.

Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczny rower wspomagający pracę mięśni nóg, oprócz rehabilitacji ułatwi wypracowanie stabilniejszego chodu.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zakupili symboliczne cegiełki serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski


 

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

W tygodniu poprzedzającym obchody wielkiego narodowego święta jakim jest 100 – lecie Niepodległości Polski wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami gromadzą się na długiej przerwie każdego dnia i śpiewają wspólnie tradycyjne patriotyczne pieśni.

 


FINAŁ POWIATOWY ,, Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU’’

    W dniu 08-11-2018 r w Stadnickiej Woli rozegrany został finał powiatowy ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku’’ . W turnieju rywalizowali chłopcy w kategorii U-10, w którym wystartowało 5 zespołów, które zagrały systemem każdy z każdym.

Wyniki turnieju:

Fałków- Pilczyca 1:0 Klasyfikacja końcowa:

Stadnicka Wola I- Gowarczów 0:0

Stadnicka Wola II- Pilczyca 0:1 1. PSP Fałków 9 6:4

Więcej ...


 

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski

    W dniach 06 – 07. Listopada 2018 r. odbyły się szkolne konkursy pieśni i poezji patriotycznej. Wzięli w nich uczniowie wszystkich klas, którzy przesłuchiwani byli w poszczególnych komisjach konkursowych, stosownie do konkretnej kategorii wiekowej oraz tematycznej. Uczniów przygotowali nauczyciele języka polskiego, muzyki, historii oraz wychowawcy.

 


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ AKADEMII SIATKOWKI PGE SKRA BEŁCHATÓW - Przedbórz 05-11-2018

    W dniu 05-11-2018 r w Przedborzu odbył się turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół należących do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów. W zawodach uczestniczyły SP Strzelce Małe, SP Przedbórz oraz PSP Fałków. W turnieju wystartowało ponad 100 uczniów w kat. trójek, czwórek oraz szóstek.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie z Fałkowa, zajmując czołowe lokaty w różnych kategoriach.

Więcej ...


 

LISTOPADOWA KWESTA

    Już od kilku lat 1 listopada – w dzień Wszystkich Świętych, przy wejściu na cmentarze parafialne w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno – Hospicyjnej im. Bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. W tą dobroczynną akcję zaangażowało się 18 uczniów naszej szkoły.

Więcej ...


Pamięć o Zmarłych

   

    Od wielu lat uczniowie naszej szkoły opiekują się grobem partyzantów: odwiedzają, sprzątają, zapalają znicze, ozdabiają kwiatami. W przededniu Wszystkich Świętych złożyli kwiaty ufundowane przez Urząd Gminy w Fałkowie na grobach zasłużonych. W ramach akcji „Znicz pamięci” przedstawiciele samorządu szkolnego i harcerze zapalili znicze.

Więcej ...


O Lechu, Czechu i Rusie – czyli legendy opowiadane muzyką…..

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją meksykańskiego dyrygenta Jorge Vazqueza wprowadziła nas w niezwykły nastrój muzyki narodowej. Na repertuar złożyły się utwory: B. Smetany - „Wełtawa”, M. Musorgskiego - „Noc na Łysej Górze”, Z. Noskowskiego - „Step” op 66. Piękno muzyki przeplatało się z legendami i historią narodu polskiego oraz opisem piękna słowiańskiego krajobrazu. W ten niesamowity nastrój podkreślony wizualizacją i słowem wprowadziła nas p. Beata Młynarczyk.

Więcej ...

 


WYCIECZKA KLAS VII i VIII do WARSZAWY

Dnia 25 września 2018r. klasy VII a i b oraz VIII b wraz z wychowawcami - p. Marzeną Kuzdak, p. Anną Barańską, p. Hubertem Szymczykiem i p. Robertem Soboniem (łącznie 51 osób) wzięły udział w wycieczce do Warszawy. 

Głównym celem była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Podczas wizyty uczniowie byli zachęcani do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Centrum łączy ludzi i organizacje tworząc społeczność, która wierzy w rozwój przez naukę i utrzymuje najsilniejszą pozycję wśród centrów nauki w Europie Środkowej.

 

Więcej ...


 

Wycieczka do Warszawy uczniów klas IA, IB i III.

 

 

    Dnia 10 października 2018r wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Dojechaliśmy windą na najwyższe piętro. Mięliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki tam m. in. Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder.

Więcej ...


 

MŁODZI OBYWATELE – MŁODZI PATRIOCI

    Uczniowie naszej szkoły to młodzież, która aktywnie przygotowuje się do pełnienia w przyszłości obywatelskiego obowiązku jakim jest udział w wyborach ogólnokrajowych (parlamentarnych oraz samorządowych) które przeprowadzane są w Polsce. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas III a i b (klasy gimnazjalne) oraz klas VIII a i b przygotowywali w ramach mini – projektu : ulotki wyborcze ( logo, hasła, programy wyborcze) oraz tablicę informacyjną

Więcej ...


 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

    15 października bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło miłych słów i życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi. Sumienną pracę i wielki trud doceniła Pani Dyrektor i Pan Wójt, nagradzając pedagogów. Uroczystość wzbogacił występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szymczyk, p. Katarzyny Chudej, p. Katarzyny Krzysztoporskiej.

Więcej ...

 


 

BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI- FAŁKÓW 10-10-2018

      W dniu 10-10-2018 r. na boisku przyszkolnym w Fałkowie odbył się Bieg Niepodległości zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to jedno z   zaplanowanych działań  do uczczenia tej okrągłej rocznicy w roku niepodległości. W biegu wzięło udział prawie 250 uczniów z klas IV-VIII oraz III gimnazjum.

 

Więcej ....

 

 


Uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnej

 

     W dniu 11.10.2018 r w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni ekologicznej „Czyste powietrze, woda, gleba ziemi fałkowskiej” utworzonej w ramach zadania z dziedziny edukacji ekologicznej realizowanego przez  Gminę Fałków dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 Otwarcie pracowni uświetnili goście z naszej gminy p. Henryk Konieczny – wójt Gminy Fałków oraz p. Paweł Pękala, koordynator wniosku realizowanego przez gminę i  WIOŚ i GW.

Więcej ...


Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne"

    11 października uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i uczniowie klas III gimnazjum kolejny raz mieli możliwość uczestniczyć w spektaklu przygotowany przez znanych nam już artystów. Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne" pozwoliło na poznanie źródeł pochodzenia wyrażeń, zwrotów czy fraz oraz zapewniło dobrą zabawę, w której uczestniczyli wybrani uczniowie szkoły.

Więcej ...


 

Żywa lekcja historii na wycieczce.

W dniu 5 października 2018 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lublina. W programie wycieczki było zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum pod Zegarem, starego miast i archikatedry lubelskiej oraz Muzeum na Majdanku.

Najpierw udaliśmy się na KUL, gdzie uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe i poznać historię uczelni. Następnie przeszliśmy do Muzeum pod zegarem - "Lubelskiego Pawiaka". Uczniowie obejrzeli film i wysłuchali prelekcji przewodnika, jak niektórzy stwierdzili "była to naprawdę lekcja historii."

Więcej ...


MALENIEC – HISTORIA NAM BLISKA

Zwiedzanie Zabytkowego Zakładu Przemysłowego w Maleńcu

Projekcja filmu „Huta sprzed 100 lat”

Warsztaty zajęciowe z odlewania kul muszkietowych z czasów Powstania Styczniowego oraz Insurekcji Kościuszkowskiej

Gry i zabawy edukacyjne w plenerze

Ognisko na placu kompleksu przemysłowego

    To wszystko wydarzyło się 28 września 2018 r. w piątek. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i chęć poznania historii naszej „małej ojczyzny”, która jest elementem dziedzictwa narodowego.

Więcej ...


 

WYJAZD EDUKACYJNY UCZNIÓW KLAS III DO KIELC

 

        26 września 2018r. uczniowie klas III wraz z opiekunami p. Katarzyną Chudą, p. Iwoną Błońską oraz p. Iloną Czapelską wzięli udział w wycieczce programowej do Kielc,  do kina „Helios” oraz Energetycznego Centrum Nauki.  Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” upamiętniający bohaterstwo lotników walczących o wolność ojczyzny pod obcym niebem,  w bitwie o Anglię wzbudził wielkie zainteresowanie. Bohaterowie lektury A. Fiedlera zostali przybliżeni uczniom przez grę znanych aktorów.

    Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia  w Energetycznym Centrum Nauki.                 

Więcej .....


WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO  2018/2019

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 22 września 2018r. Oddanych zostało 187 głosów, 4 głosy były nieważne. O miejsce w Radzie SU 2018/2019 walczyło 36 kandydatów z klas IV-VIII oraz IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 9 kandydatów z największą liczbą głosów:

Kinga Wołczyk ( IIIA Gim), Damian Zenka( IIIB Gim), Barbara Orman ( IIIB Gim),

Julia Skwarek ( VIIB), Patrycja Lizińczyk ( IIIA Gim), Bartłomiej Stańczyk ( IIIB Gim), Eliza Przybył ( VIII A), Mazur Mateusz ( VIIA), Kuba Maciejczyk ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.


    Wyjazd klas VIII na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"

 

    W czwartek 20 września uczniowie klas VIII byli na wycieczce w kine Helios w Kielcach i obejrzeli film: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Produkcja ta, to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. 

W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Książka „Dywizjon 303” wróciła do kanonu lektur szkolnych, zatem uczniowie nie tylko byli na wspaniałej lekcji historii, ale również mogli poszerzyc swoją wyobraźnię po przeczytaniu lektury.

 

 

 


ŻYWA LEKCJA HISTORII ,,KU NIEPODLEGŁEJ”

    W ramach obchodów 100-lecia niepodległości gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Przedstawienie „Ku niepodległej” upamiętniało 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Artyści w barwny sposób omówili sytuację Polaków pod zaborami i ich drogi do niepodległości oraz zaprezentowali stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej żywej lekcji historii.

Więcej ....

 

 


WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ. ZWIEDZANIE MUZEUM W FAŁKOWIE

    19 IX 2018r.uczniowie klas III wraz z wychowawcami p. Katarzyną Chudą i p. Iwoną Błońską udali się do muzeum w Fałkowie. Zwiedzanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat powstania muzeum oraz trudu jaki włożyli w jego założenie pp. Euzebiusz i Katarzyna Barańscy. Opiekun muzeum w Fałkowie p. Aneta Ambroziak w ciekawy sposób zapoznała uczniów bogatą historią Fałkowa i okolicy. Wędrując muzealnymi izbami uczniowie z podziwem oglądali zgromadzone eksponaty. Ta wyprawa w przeszłość rozbudziła zainteresowanie uczniów własnym regionem.

 

 


KLAUZULA INFORMACYJNA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019

Konsultacje nauczycieli dla rodziców

Pedagog szkolny

Wychowawcy klas

 

 

 

Ważne informacje:

1. Obiady w stołówce szkolnej rozpoczą się w dniu 10 września br. - zapisy u wychowawców klas.

2. Wnioski w ramach programu "Dobry start"(300+) należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fałkowie lub przez internet.

2. Podręczniki wszyscy uczniowie otrzymują za darmo w ramach porgramu "Darmowe podręczniki"- odbiór podręcznikówi dokumentacji u wychowawców klas.

3. Opieką świetlicową objęte są wszystkie dzieci dojeżdżające.

    Dzieci z Fałkowa tylko te, których rodzice pracują, (praca nie pozwalaim na opieke nad dzieckiem- zatrudnieni w określonych godzinach).

4. Ubezpieczenie uczniów tak jak w ubiegłym roku - 40 zł (ta sama firma ubezpieczeniowa) - wpłaty do wychowawców.

5. Przerwy miedzy lekcjami - wszystkie 10 minutowe oraz jedna 15 minutowa - po 4 lekcji.

    7 godzina lekcyjna kończy się 14.25.