TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

AKADEMII SKRY BEŁCHATÓW

 

     W dniu 14-01-2018 r w hali Energia rozegrany został turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół należących do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów.  W zawodach bardzo dobrze spisała się ekipa z Fałkowa. W kategorii dziewcząt klas IV PSP Fałków zajęła 1 m-ce, w kat.  klas  VI dziewczęta zajęły 2 m-ce, natomiast w kat. klas V 5-6 m-ce.

W klasyfikacji chłopców klas IV  1 i 2 m-ce przypadło chłopcom z Fałkowa, którzy w finałowym pojedynku rozegrali mecz między sobą, gdzie lepsi okazali się chłopcy z drużyny Fałków II.

W meczach grupowych rozgrywki toczyły się 1 set do 15 pkt natomiast mecze o m-ca 1-3 rozgrywano do 2 wygranych setów do 15 pkt.

Czytaj więcej ...


 

26. Finał WOŚP – 14.01.2018 r.

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

 

            Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie jak co roku wezmą udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej na terenie naszej gminy.

 

Czytaj więcej .....


Polonez godny „ Pana Tadeusza”

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczęszczali na lekcje tańca poloneza. „ Mordercze” treningi zostały uwieńczone sukcesem. Tancerze mieli okazję zaprezentować swoje zdolności taneczne 16 grudnia 2017. podczas uroczystości 50-lecia Par Małżeńskich z Gminy Fałków.

Choeografia: E. Szymczyk, K. Najmrocka


 

Fałkowskie kolędowanie

 

W dniu 18.XII.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i Ksiądz Prefekt Marcin Piwowarczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy P. Anna Pluta.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem

Czytaj więcej .....


 

Betlejemskie Światełko Pokoju – 2017 r.

„W Tobie jest światło”         

                                                                      

  Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

 

    Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

    Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

20 grudnia delegacja harcerska odwiedziła ......

Czytaj więcej .....


 

X GWIAZDKOWY GMINNY TURNIEJ REKREACYJNO- SPORTOWY

    W dniu 19-12-2017 r w hali sportowej w Fałkowie rozegrany został juz po raz 10 Gwiazdkowy Gminny Turniej Rekreacyjno Sportowy. W Turnieju udział wzięło prawie 340 uczniów z klas 0-VII SP oraz z klas II I III Gimnazjum z terenu gminy Fałków. Najmłodsi uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej, z przekładaniem szarfy, z przenoszeniem piłek, bieg slalomem, rzuty kółkami ringo na materac.

Czytaj więcej ....


 

V MARATON FILMOWY - 2017

    W miniony piątek - 15 grudnia udało się zorganizować już V Maraton Filmowy w naszej szkole . Impreza została przygotowana przez członków Samorządu Szkolnego oraz Drużyny Harcerskiej. W nocowaniu wzięło udział REKORDOWA ILOŚĆ - 83 uczniów ( w tym 3 uczestników z SP w Czermnie) Opiekunami nocy filmowej byli  główni organizatorzy - p. M Kuzdak, p. H Szymczyk, oraz p. I Błońska, p. K Chuda i p. Eliza Kuzdak. Późnym wieczorem odwiedziła nas również pani dyr. Agnieszka Lipska (sprawdzić czy szkoła stoi dalej w nienaruszonym stanie……).

Czytaj więcej ....


Warsztaty Profilaktyczne

    W dniu 14 grudnia (czwartek) w naszej szkole gościliśmy trenera Ośrodka Profilaktyki Społecznej - p. A Królikowską, która przeprowadziła z uczniami dwa zajęcia warsztatowe.

W klasach III gimnazjalnych poszerzany był problem tolerancji.

Czytaj więcej ....


 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym. Wprowadzając wszystkich w świąteczny, magiczny nastrój Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się, stworzyli piękne i oryginalne dekoracje. Największą ilość stroików przygotowała klasa VII b.

Czytaj więcej ....


 

MIKOŁAJKI

    Mikołajki to zapewne jedno z najbardziej oczekiwanych świąt w roku, obchodzone 6 grudnia. W ten magiczny dzień zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Jego obecność u nas świadczyła, że przez cały rok zachowywaliśmy się nienagannie. Nasz Gość obdarował całą społeczność szkolną słodyczami.

Czytaj więcej ....


 

Mikołajkowy wyjazd do kina

Przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, która nas może spotkać w życiu”.

    Z okazji zbliżających się Mikołajek, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wyjechali do kina na film „ Tarapaty”. Film opowiadał o silnej przyjaźni i ekscytującej przygodzie dwóch nastolatków. Pozostając w świątecznym klimacie, nie mogło zabraknąć posiłku w lokalnych fast foodach.


Nie jesteśmy obojętni!

    W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 115,00 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski


 • UCZNIOWIE AKADEMII SKRY NA MECZU W BEŁCHATOWIE

      W dniu 02-12-2017r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów wyjechali po raz drugi na bezpłatny mecz Plus Ligi siatkarzy do Bełchatowa, gdzie tamtejsza SKRA podejmowała drużynę Espadon Szczecin. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną ze Szczecina 3:1 ( 16;22;-23;21). Po meczu był czas na zbieranie autografów i robienie zdjęć z zawodnikami SKRY.

   

  Zobacz więcej ....


  RADOSŁAW KOLANEK NA ZAJĘCIACH SKS W FAŁKOWIE

      W dniu 01-12-2017 r na zajęcia pozalekcyjne z mini piłki siatkowej realizowane w ramach Akademii PGE SKRA Bełchatów przyjechał koordynator sportowy Akademii i trener PGE II Bełchatów oraz były zawodnik Skry Radosław Kolanek. Trenujący uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony wykazując duże umiejętności i zaangażowanie na zajęciach. Po treningu cała grupa zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

   

  Czytaj więcej ....


  Święto patrona szkoły

  Święto patrona szkoły jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności uczniowskiej.

  Nasz patron zobowiązuje nas do pracy i uczciwości. Staramy się rzetelnie uczyć, osiągać sukcesy na miarę naszych możliwości i postępować tak, by nie zawieść zaufania rodziców i nauczycieli.

  30 listopada 2017 roku obchodziliśmy 153 rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego i 92 rocznicę jego śmierci.

  Czytaj więcej ....


  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      30 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 0-III oraz IV-VI. Zabawie towarzyszyły liczne wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W trakcie zabawy odbyły się pokazy tańca klas II i III gimnazjum ( koordynatorem i choreografką jest oczywiście pani Marzena Kuzdak)Jak się bawiliśmy?    

  Zobaczcie sami…


   

  FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT- RADOSZYCE

   

      W dniu 20-11-2017 r w Radoszycach rozegrane zostały zawody powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych ( rocznik 2005 i mł).

  W zawodach udział wzięło 7 zespołów. Drużyna PSP Fałków trafiła do grupy A, w której zagrała z SP Nr 1 Stąporków, SP Wilczkowice i SP Nr 1 Końskie.

  Czytaj więcej ....


  AKCJA „SZKOŁO POMÓŻ I TY”  2017

            W tegorocznej akcji charytatywnej „ Szkoło Pomóż i Ty” zebraliśmy sumę 275, 70gr.

  Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są  sporty i taniec.

   

  Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zakupili symboliczne cegiełki serdecznie dziękujemy.


   

  FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR MARSZAŁKA

      W dniu 16-11-2017 r w hali sportowej w Stąporkowie rozegrany został finał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Marszałka woj. świętokrzyskiego . W zawodach udział wzięło 7 zespołów podzielonych na 2 grupy. PSP Fałków trafiła do grupy A gdzie zagrała z SP Niekłań, SP Nr2 Stąporków i SP Dziebałtów.

  Czytaj więcej  ....


   

  ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP-FAŁKÓW 13-11-2017

      13 listopada w Fałkowie odbył się drugi z turniejów eliminacyjnych dziewcząt „Świętokrzyskiego Volley Cup”. W turnieju udział brały dziewczęta w kategorii- single-rocznik 2008, kategoria dwójki-rocznik 2007, kat. Trójki-rocznik 2006, kat. Czwórki- rocznik 2005. Łącznie we wszystkich kategoriach rywalizowało prawie 100 zawodniczek. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Z-ca Wójta Gminy Fałków Pan Zdzisław Skiba oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie Pani Mirosława Palus.

  Czytaj więcej ......


   

  Święto Niepodległości

      11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam o historii, wierze naszych przodków i mocy duchowej Polaków. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada podczas uroczystej akademii. Młodzież przedstawiła ofiarną drogę Polaków prowadzącą do zwycięstwa.

   

  Czytaj więcej ...


  Wycieczka turystyczno - krajoznawcza klas V i VI:  Zakopane – Pieniny 02.10 – 03.10. 2017 rok

   

  Cele wycieczki:

  -realizacja programu nauczania przyrody w szkole podstawowej: -poznanie krajobrazu górskiego, jego środowiska przyrodniczo- kulturalnego;

  -realizacja Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły.

   

  Czytaj więcej ...


  CZŁONKOWIE AKADEMII SIATKÓWKI PGE SKRA BEŁCHATÓW NA MECZU W BEŁCHATOWIE

  W dniu 09-11-2017r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów mogli bezpłatnie wyjechać na mecz Plus Ligi siatkarzy do Bełchatowa, gdzie tamtejsza SKRA podejmowała drużynę ONICO Warszawa. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną ze stolicy 3:0 ( 24;22;26).

  Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Srećko Lisinac, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz.

   

  Czytaj więciej ....


  Wszystkich Świętych

      W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski naszej szkoły złożył kwiaty i zapalił znicze na grobie partyzantów w Fałkowie oraz pomniku w Bulianowie w hołdzie tym, którzy odeszli.

   


   

   

  „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

   

      26.10.2017r. na Hali Sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” .

      Do konkursu przystąpiła rekordowo duża  liczba uczestników. 24 drużyny z piątych klas podstawowych z terenu powiatu koneckiego wzięło udział w zmaganiach o wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Drużyny przystępujące do konkurencji składały się z trzech osób, które do rozwiązania miały test z pytaniami dotyczącymi przepisów z zakresu ruchu drogowego. W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była okazją do przypomnienia wszystkim jakie czynności należy podjąć w razie konieczności ratowania życia. Następnie komisja oceniała prace plastyczne wykonane przez drużyny na „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

      Po zliczeniu punktów poszczególnych konkurencji zwycięska okazała się drużyna z Fałkowa w składzie: Aleksandra Orzeł, Anna Auguścik, Dominik Doniecki wraz z opiekunem Beatą Gonerką,

  Czytaj więcej  ....


   

  POMAGAMY

  Dzień Wszystkich Świętych stwarza nastrój do dobrych uczynków. Kolejny już raz 1 listopada od godziny 800 do 1400 przy parafialnych cmentarzach w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. .....

   

  Czytaj więcej


  „Ortografia polska”

   

      Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów sceny krakowskiej - Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. W dniu 26 października 2017 roku o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie z udziałem tych artystów, a tematem tegorocznego występu była „Ortografia polska”. Aktorzy w sposób obrazowy, jasny i z dużą dozą humoru przybliżyli uczniom podstawowe zasady poprawnej polszczyzny. ......

   

  Czytaj więcej

   


  Dzień Edukacji Narodowej

      W dniu 13 października 2017 r. społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi z Ukrainy, władzami gminy i powiatu, przedstawicielami rady rodziców, księdzem proboszczem uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej.

      Na początku pani dyrektor złożyła pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli zaproszeni goście. Święto Edukacji to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich ciężką pracę.

  Czytaj więcej ...


   

  WYBORY 2017/2018

      Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 14 września 2017r. Komisja skrutacyjna w składzie: Agnieszka Jaborowska (kl.IIG),

  Wiktoria Bomba ( kl.IIG) podliczyła głosy. Oddanych zostało 192 głosy, wszystkie ważne. O miejsce w Radzie SU 2017/2018 walczyło 24 kandydatów z klas IV-VII oraz II i IIII gimnazjum.

  W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 8 kandydatów z największą liczbą głosów:

  Mazur Mateusz ( VIA), Gonerka Anna (GIM IIIA), Zambrzycki Patryk( GIM IIIA) ,Laskowski Michał( GIM IIA), Zenka Damian ( GIM IIB), Przybył Eliza ( VIIA), Norbert Doniecki ( VIIB), Kubka Julia ( VIB).

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

  Przewodniczący Szkoły:    Anna Gonerka

  Z-ca przewodniczącego: Damian Zenka

   


  Rajd rowerowy klasy VI B

  Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomagali w organizacji rajdu i Państwu Maciejczykom za udostępnienie swojej posesji i przyjęcie.