KLAUZULA INFORMACYJNA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

    Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

    Harmonogram apeli i uroczystości szkolnych 2019-2020


Skrzynka wyzwań !

Zadanie dla wszystkich uczniów na bieżący tydzień - 18-22 listopada

Popraw oceny ... Samo się nie zrobi. Nie odkładaj na później - najlepsza pora jest teraz!

 


OGŁOSZENIE

W poniedziałek tj. 18. XI. 2019 r.  o godz. 16:30 zebranie z rodzicami.

Numery sal:

kl. I  - 21

kl. II – 20

kl. III  - 18

kl. IV – sala komputerowa

kl. V a  - 26 

kl. V b - 105

kl. VI a - 101

kl. VI b - 19

kl. VII a – 103

kl. VII b – 27

kl. VIII a – 8

kl. VIII b – 9

Oddziały przedszkolne termin zebrania  - 28.XI.2019r. (czwartek)  godz. 15:00


RADA RODZICÓW    

Zwraca się z prośbą o dokonywanie wpłat na Fundusz Rady Rodziców do skarbników klasowych na najbliższym zebraniu
z rodzicami tj. 18.11.2019 r.

Wszystkim rodzicom , którzy już dokonali wpłat


FINAŁ POWIATOWY Z PODWÓRKA NA STADION- STADNICKA WOLA

   W dniu 15-11-2019 r w Stadnickiej Woli rozegrane zostały zawody powiatowe w piłce nożnej ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion’’ o Puchar Tymbarku. W zawodach rywalizowały dziewczęta w kat  U- 10( rocznik 2010-11) oraz w kat U-12 ( 2009-08) a także chłopcy w kat U-12.

W kat U-10 dziewcząt wystąpiły 2 drużyny PSP Fałków oraz gospodynie Stadnicka Wola. Po zaciętym pojedynku lepsze okazały się dziewczynki z Fałkowa, które pokonały Stadnicką Wolę 2:1 i to one będą reprezentowały powiat konecki na zawodach wojewódzkich.

Dziewczęta PSP Fałków zagrały w składzie: Aleksandra Szymczyk, Amelia Zub, Zofia Zięba, Nikola Baran, Maja Mucha, Marta Ruś, Aleksandra Kubka, Zuzanna Zub.

Więcej ...


 

Rekord dla Niepodległej

       11 listopada o godzinie 1200 cała społeczność naszej szkoły z miejscowości należących do obwodu szkoły śpiewała hymn państwowy - Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie dali wyraz miłości i patryiotyzmu dla swojej ojczyzny zbierając się przed remizami OSP i Urzędem Gminy wraz z rodzicami. Dzierżąc flagę państwową w ręku uczciliśmy Święto Niepodległości Polski.

Kolejnymi działaniami w ramach programu "szkoła Pamięta" był koncert pieśni patriotycznych. Bóg, Honor, Ojczyzna, wolność, miłość, niepodległość, patriotyzm, ojcowie niepodległości, emigracja, życie na obczyźnie to wyrażenia, które przybliżają nam odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Więcej ...


PIEŚNI PATRIOTYCZNE

PSP Fałków – koncert dn. 12.11.2019 r.

   12 listopada 2019r. o godz. 9:50  odbył się koncert pieśni patriotycznych, w którym wzieli udział wszyscy uczniowie szkoły począwszy od przedszkolaków po grono nauczycielskie i rodziców. Repertuar koncertu obejmował najstarsze polskie hymny, pieśni wojenne, legionowe oraz współczesne pieśni patriotyczne. Usłyszymy 14 utworów wykonanych przez każdą z klas, wśród nich „Bogurodzicę”, „Polskie kwiaty”, „Idą leśni”, Marsz, marsz Polonia”, „Żeby Polska była Polską”. Nauczyciele oraz rodzice wykonali pieśń pt. „O mój rozmarynie”.

Więcej ...


 

Ślubowanie Pierwszoklasistów.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz…”

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. 
Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili
do zaprezentowania swoich umiejętności.

Więcej ...


„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”

 

        Tradycyjnie, od wielu lat podczas dnia Wszystkich Świętych na cmentarzach odbywają się kwesty. Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. Bł. Ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej zorganizowało kolejną już dobroczynną zbiórkę publiczną.

Uczniowie naszej szkoły z klas ósmych ....

Więcej ...


 

                                    Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,

     dobiwszy wreszcie cichej przystani,

odpoczywają w pokoju.


                                                                                                                Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

               W ostatnich dniach października uczniowie klas siódmych pracowali społecznie. Młodzież wykonywała zadania wymagające dużej aktywności fizycznej, ale w zamian dające dużo satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami p. Małgorzatą Doniecką i p. Katarzyną Krzysztoporską porządkowali zbiorową mogiłę partyzantów na cmentarzu parafialnym w Fałkowie.

Więcej ...


„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

     Koniec października i pierwsze dni listopada od wielu lat kojarzą nam się ze sprzątaniem grobów, odwiedzaniem cmentarzy, zapalaniem zniczy. Przede wszystkim jest to czas wspominania tych, którzy odeszli.

31października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele samorządu szkolnego pod opieką nauczycieli historii p. Katarzyny Chudej, p. Jolanty Grzegorczyk udali się do Bulianowa by upamiętnić ofiary zbrodni hitlerowskiej z okresu II wojny światowej.

Więcej ...


„Śladami miejsc pamięci narodowej”

             25 października 2019 roku w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły (klasy IV-VIII), którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, aktywnie uczestniczą w uroczystościach szkolnych i konkursach o tematyce historycznej, wzięli udział w wycieczce „Śladami miejsc pamięci narodowej” w regionie.

Więcej ....

 

 


Bezpieczeństwo na piątkę

 

W czwartek 24 października w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli odbyły się eliminacje powiatowe wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”. Impreza organizowana była po raz trzynasty. Tym razem uczestniczyli w niej reprezentanci 15 szkół podstawowych z terenu Powiatu Koneckiego.

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla uczniów naszej szkoły, którzy zajęli II miejsce.

Skład drużyny: Pluta Alan, Pluta Kacper, Zganiacz Antoni

Więcej ...


 

RAJD PIESZY

W ramach działań wewnątrzszkolnego innowacyjnego programu „Przyszkolne Stowarzyszenie Przyjaciół Idei Harcerskich”

W dniu 19.10 2019 r. gromada z klas I-III wraz z opiekunami p. J. Chojnacką, p. R. Michalską, p. W. Nowak oraz drużyna z klas VII-VIII pod opieką   p. H. Szymczyka i p. M. Kuzdak brali udział w rajdzie pieszym do Studzieńca. (53 uczestników)

 

 Celami rajdu było:

Więcej ...


„Żywa” lekcja historii - tym razem w Warszawie.

 

       16 października 2019 r. uczniowie klas VII a, VII b, VIII a i VIII b wraz z opiekunami i wychowawcami : Małgorzatą Doniecką, Katarzyną Krzysztoporską, Katarzyną Chudą i Jolantą Grzegorczyk, udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy historycznej, poznanie miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci z historii Polski, a w szczególności kształtowanie świadomości narodowej oraz patriotyzmu z czasów II wojny światowej w odniesieniu do młodego pokolenia i czasów współczesnych.

Więcej ...


Prawybory do Parlamentu RP 2019 r.

       Uczniowie naszej szkoły jako młodzi obywatele interesują się aktualnymi wydarzeniami dotyczącymi sceny politycznej naszego państwa. Już dziś przygotowują się do głosowania, które czeka ich za kilka lat, a tymczasem w ramach projektu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie oraz w ramach działań Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzili w naszej szkole „Prawybory parlamentarne 2019”. Polegały one na głosowaniu na jedną wybraną partię polityczną.

 

Więcej ...


ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

    14 października to wyjątkowy dzień w każdej szkole. To Dzień Edukacji Narodowej, dzień poświęcony wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

    Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor Mirosława Palus skierowała ciepłe słowa i podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów do wszystkich obchodzących to święto. Do życzeń dołączyli się również zastępca Wójta Gminy Fałków p. Krzysztof Bajor, Przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Gonerka, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Zenka – Zganiacz.

 

Więcej ...


Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół „Działaj z imPETem”

 

Od października  2019r do maja 2020r. szkoła realizować będzie  Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół „Działaj z imPETem”. Kampania społecznoekologiczna „Działaj z imPETem” ma na celu edukację Polaków z zakresu prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu. Wierzymy, że Program ten przysłuży się do wytworzenia odpowiednich postaw ekologicznych nie tylko u uczniów, ale  także rodziców i nauczycieli

                           Z góry dziękujemy za pomoc w realizacji Programu!

                                                                                                Koordynator  Programu: Iwona Błońska

 

 


Wyniki konkursu plastycznego

 

Z przyjemnością informujemy, że realizowany  w ramach Innowacji Pedagogicznej „Zielony zachwyt” konkurs plastyczny pt. „Jesienne cudaki  darów jesieni” został rozstrzygnięty.


Do organizatorek konkursu wpłynęło mnóstwo ciekawych prac.

 

Po długiej i bardzo burzliwej naradzie jury podjęło następującą decyzję:

I miejsce             Stolarski Igor                                     klasa I

                                 Konieczny Jakub                            oddział „0”

                                Zięba Zofia                                         klasa II

Więcej ...

 


 

Nowa Rada Rodziców z nowymi inicjatywami - zapraszamy do zakładki "Rada Rodziców"

 

Apel Rady Rodziców


Spektakl ,,Sen o Helladzie''

             W dniu 7 października już po raz kolejny przyjechali do nas artyści sceny krakowskiej. Tym razem tematem przedstawienia była Mitologia i świat antycznej Grecji. Aktorzy Wojciech Habela i Jacek Lecznar przygotowali spektakl z myślą o młodzieży szkolnej jako uzupełnienie wiedzy z historii i języka polskiego.

 

Więcej ...

 


 

TEATR ŻYWEGO AKTORA W NASZEJ SZKOLE

3 października 2019 r. do naszej szkoły przybyli aktorzy z Teatru Amuzado z Krakowa, którzy przygotowali dla przedszkolaków i uczniów klas I-III spektakl edukacyjny pt. „Przygody Rysia Krzysia”. Główny bohater przedstawił dzieciom ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi mogą zetknąć się w ruchu drogowy oraz wynikające z kontaktów z nieznajomymi osobami.

 

Więcej ...


 

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

 

        30 września 2019 r. naszą szkołę odwiedził Pan Józef Zysk – Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP z Lidzbarka Warmińskiego. Zaproszony gość lekcję historii rozpoczął słowami Odezwy Piłsudskiego do I Kompanii Kadrowej. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, pełnej wspomnień, ciekawostek, anegdot z życia Józefa Piłsudskiego ....

Więcej ...


 

Rajd rowerowy do "Piekiełka"

24.09.2019 r. klasy V a i V b uczestniczyły w rajdzie rowerowym do Rezerwatu Przyrody ,,Piekiełko" w Szkucinie i w ognisku integracyjnym w Woli Szkuckiej. 

Wyruszyliśmy sprzed szkoły około godziny trzynastej i dotarliśmy do rezerwatu w niecałą godzinę. Na miejscu zapoznaliśmy się z zasadami obowiązującymi na terenie rezerwatu, przyjrzeliśmy się roślinności i głazom narzutowym. Następnie udaliśmy się do Woli Szkuckiej, gdzie rodzice uczniów przygotowali ognisko.

Więcej ...


,,Gramy dla Niepodległej"

   23.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominik Doniecki kl. VIIB, Jakub Jeżewski VIIIB i Jakub Świderski kl. VIIIA wzięli udział w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym. Quiz miał na celu:

- uczczenie Święta 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,

- rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich,

- pielęgnowanie narodowej tradycji i kultury,

- poszerzanie wiedzy uczniów,

- ukazanie pozytywnych aspektów członkostwa Polski w UE.

Nasz zespół zajął I miejsce wśród 17 zespołów i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 9.10.2019 r. w Kielcach.


Więcej


OGÓLNOPOLSKA  AKCJA  SPOŁECZNA „ SPRZĄTAMY”

CEL: Zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

     W dniu 20.09.2019 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli  udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Przedbórz w oddziale 165 przy miejscowości Przedbórz.  Inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda,

Więcej ...


"Wrzesień 39"

 W związku z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej do naszej szkoły została zaproszona Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Zaprezentowała pokaz historyczny: ,,Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”.

Goście, którzy przybyli omówili sytuację międzynarodową II RP,

Więcej ...


 STATUT PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W FAŁKOWIE

 

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W FAŁKOWIE

PROGRAM PATRIOTYCZNY