ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP-FAŁKÓW 13-11-2017

    13 listopada w Fałkowie odbył się drugi z turniejów eliminacyjnych dziewcząt „Świętokrzyskiego Volley Cup”. W turnieju udział brały dziewczęta w kategorii- single-rocznik 2008, kategoria dwójki-rocznik 2007, kat. Trójki-rocznik 2006, kat. Czwórki- rocznik 2005. Łącznie we wszystkich kategoriach rywalizowało prawie 100 zawodniczek. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Z-ca Wójta Gminy Fałków Pan Zdzisław Skiba oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie Pani Mirosława Palus.

Czytaj więcej ......


 

Święto Niepodległości

    11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam o historii, wierze naszych przodków i mocy duchowej Polaków. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada podczas uroczystej akademii. Młodzież przedstawiła ofiarną drogę Polaków prowadzącą do zwycięstwa.

 

Czytaj więcej ...


CZŁONKOWIE AKADEMII SIATKÓWKI PGE SKRA BEŁCHATÓW NA MECZU W BEŁCHATOWIE

W dniu 09-11-2017r uczniowie PSP Fałków należący do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów mogli bezpłatnie wyjechać na mecz Plus Ligi siatkarzy do Bełchatowa, gdzie tamtejsza SKRA podejmowała drużynę ONICO Warszawa. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku zespół PGE Skry wygrał z drużyną ze stolicy 3:0 ( 24;22;26).

Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Srećko Lisinac, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz.

 

Czytaj więciej ....


 

 

„BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

 

    26.10.2017r. na Hali Sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” .

    Do konkursu przystąpiła rekordowo duża  liczba uczestników. 24 drużyny z piątych klas podstawowych z terenu powiatu koneckiego wzięło udział w zmaganiach o wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Drużyny przystępujące do konkurencji składały się z trzech osób, które do rozwiązania miały test z pytaniami dotyczącymi przepisów z zakresu ruchu drogowego. W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była okazją do przypomnienia wszystkim jakie czynności należy podjąć w razie konieczności ratowania życia. Następnie komisja oceniała prace plastyczne wykonane przez drużyny na „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

    Po zliczeniu punktów poszczególnych konkurencji zwycięska okazała się drużyna z Fałkowa w składzie: Aleksandra Orzeł, Anna Auguścik, Dominik Doniecki wraz z opiekunem Beatą Gonerką,

Czytaj więcej  ....


 

POMAGAMY

Dzień Wszystkich Świętych stwarza nastrój do dobrych uczynków. Kolejny już raz 1 listopada od godziny 800 do 1400 przy parafialnych cmentarzach w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. .....

 

Czytaj więcej


„Ortografia polska”

 

    Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów sceny krakowskiej - Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. W dniu 26 października 2017 roku o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie z udziałem tych artystów, a tematem tegorocznego występu była „Ortografia polska”. Aktorzy w sposób obrazowy, jasny i z dużą dozą humoru przybliżyli uczniom podstawowe zasady poprawnej polszczyzny. ......

 

Czytaj więcej

 


Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 13 października 2017 r. społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi z Ukrainy, władzami gminy i powiatu, przedstawicielami rady rodziców, księdzem proboszczem uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej.

    Na początku pani dyrektor złożyła pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli zaproszeni goście. Święto Edukacji to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich ciężką pracę.

Czytaj więcej ...


 

WYBORY 2017/2018

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 14 września 2017r. Komisja skrutacyjna w składzie: Agnieszka Jaborowska (kl.IIG),

Wiktoria Bomba ( kl.IIG) podliczyła głosy. Oddanych zostało 192 głosy, wszystkie ważne. O miejsce w Radzie SU 2017/2018 walczyło 24 kandydatów z klas IV-VII oraz II i IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 8 kandydatów z największą liczbą głosów:

Mazur Mateusz ( VIA), Gonerka Anna (GIM IIIA), Zambrzycki Patryk( GIM IIIA) ,Laskowski Michał( GIM IIA), Zenka Damian ( GIM IIB), Przybył Eliza ( VIIA), Norbert Doniecki ( VIIB), Kubka Julia ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Przewodniczący Szkoły:    Anna Gonerka

Z-ca przewodniczącego: Damian Zenka

 


Rajd rowerowy klasy VI B

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomagali w organizacji rajdu i Państwu Maciejczykom za udostępnienie swojej posesji i przyjęcie.