KLAUZULA INFORMACYJNA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019

Konsultacje nauczycieli dla rodziców

Pedagog szkolny

Wychowawcy klas


Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Galeria zdjęć

 


KOMITET SPOŁECZNY NA RZECZ POMOCY RODZINOM

DOTKNIĘTYM CHOROBAMI ONKOLOGICZNYMI Z TERENU GMINY FAŁKÓW

wyraża serdeczne podziękowania wszystkim osobom,

które wsparły naszą akcję w czasie "Dni Rodziny" w gminie Fałków -

''RODZINY-RODZINOM DOTKNIĘTYM CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ".

Dziękujemy również pracownikom GOPS w Fałkowie, nauczycielom i uczniom wolontariuszom

za przeprowadzenie zbiórki do puszek.

 

Informujemy, że w dniu 3 czerwca komisja wraz z uczniami policzyła zebrane środki pieniężne. Zebraliśmy 5050, 00 zł.

Zebrane pieniadze zostały przekazane 2 rodzinom z terenu naszej gminy.

Dziękujemy serdecznie!

Protokoły przekazania


III A obroniła tytuł Mistrza Szkoły!

 

W dniu 10.06 odbył się wielki finał tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, w którym spotkały się drużyny IIIa i 8b. Mecz stał na wysokim poziomie ale pewne zwycięstwo odniosła klasa IIIa broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem.

GRATULUJEMY!

Najlepszym strzelcem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów został Michał Kowalski - 7b - 12 bramek

Najlepszym bramkarzem - Norbert Doniecki - 8b

 

 


"Zachowaj proporcje" - Dzień Matematyki

 

    Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Matematyki, którego celem i głównym założeniem jest popularyzacja logicznego myślenia. W tym roku obchodziliśmy go w dniu  22 maja  podsumowując Projekt Edukacyjny pt. Dzień Matematyki - „Zachowaj proporcje."

Projekt zrealizowali uczniowie klas trzecich: Szokalska Katarzyna, Pchuc Amelia, Pawlik Maja, Gotowicka Kamila. Opiekunem projektu była p. Anna Barańska. Nasze obchody Dnia Matematyki uświetnili swą obecnością nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Pohrebyszczu na Ukrainie, goszczący w naszej gminie.

Więcej  ...


V edycja powiatowego MasterChef dla uczennic z Fałkowa!

Wieniec pizzowy z nadzieniem pieczarkowym przygotowany przez Patrycję Plutę i Patrycję Lizieńczyk z  klasy IIIa gimnazjum SP Fałków okazał się najsmaczniejszą potrawą przygotowaną w czasie V Powiatowego Konkursu Kulinarnego MasterChef organizowanego przez konecki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Już po raz piąty odbył się V Powiatowy Konkurs Kulinarny MasterChef. W tym roku postawiono na „Włoskie smaki”. Zgodnie z regulaminem młodzi kucharze amatorzy mieli za zadanie przygotowanie dań z bogatych kart kuchni włoskiej. Do kulinarnych zmagać organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich przystąpiło sześć zespołów z terenu powiatu koneckiego. Wszyscy na przygotowanie swoich dań mieli nieco ponad godzinę. Zamówione wcześniej niezbędne produkty zapewniali organizatorzy.

Więcej ....


Bulianów - ocalić  od zapomnienia

       W dniu 24.05.2019r. przy obelisku w Bulianowie, w miejscu przepłaconym krwią rodzin Olszewskich i żydowskich spotkali się mieszkańcy Fałkowa i okolic.

      W uroczystości upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskiej z okresu II wojny światowej uczestniczyli :p. Olszewska z rodziną, Wójt Gminy Fałków p. Henryk Konieczny,  Przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Gonerka, dyrektorzy szkół: p. Mirosława Palus, p. Agnieszka Lipska, p. Marianna Michalska, ks. proboszcz Andrzej Gawryś, delegacja z Ukrainy z miasta Pohrebyszcze na czele z Panią Dyrektor, pracownicy Urzędu Gminy w Fałkowie, nauczyciele, radni, sołtysi, strażacy, harcerze oraz uczniowie.

Więcej ...


Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR  MATEMATYCZNY 

W dniu 21 III 2019 r. odbyła się XXVIII edycja konkursu „Kangur Matematyczny” o zasięgu międzynarodowym, w którym udział wzięło  6013 uczniów z Regionu Sandomierskiego.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

Więcej ....


 

„Królewskie  Miasto”

Piękno Ziemi Sandomierskiej  mogliśmy podziwiać na wycieczce szkolnej 15 maja 2019 r. Niezrażeni pochmurną  pogodą ruszyliśmy na zwiedzanie „Królewskiego Miasta” – Sandomierza z pięknym Ratuszem, Zamkiem Królewskim oraz Bramą Opatowską, która uważana jest za symbol miasta. Podziemna Trasa Turystyczna przeniosła nas w krainę dawnych legend z czasów najazdów tatarskich na miasto.

Więcej ...


 

Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego

Realizując zadania projektu: „Czyste powietrze, woda, gleba…” uczniowie klasy IVa i IVb wzięli udział w zajęciach przyrodniczo- ekologicznych w Przedborskim Parku Krajobrazowym.

Przed wyjazdem uczniowie zostali zapoznani z celami zajęć i ich realizacją w oparciu i plansze „Ekosystemy”, mapy krajobrazowe, karty pracy.

Podczas zajęć uczniowie poznali krajobraz i osobliwości przyrodnicze trzech rezerwatów przyrody:

- florę rezerwatu torfowiskowego „Piskorzeniec”

- krajobraz i osobliwości rezerwatu stepowego „Murawy Dobromierskie”

- wygląd, roślinność rezerwatu leśnego „Bukowa Góra.

Więcej ....


 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu 7 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali program patriotyczny, na który składały się:

·         treści historyczne, związane z sytuacją panującą w ówczesnej Polsce,

·         tematyka związana z obradami Sejmu Wielkiego, Konstytucją 3 Maja i jej inicjatorami,

·         poezja i pieśni patriotyczne.

Więcej ....


Poszukiwacze zaginionej prawdy

Film "Kurier"

 25 kwietnia  uczniowie klas VII a i b oraz wraz z opiekunami: p. M. Kuzdak, p. H. Szymczykiem i p. R. Soboniem  wybrali się do Multikina Kielce  na film pt. „Kurier”.  

Jest to historia słynnego „kuriera z Warszawy” – Jana Nowaka-Jeziorańskiego.  Od wyprawy emisariusza zależała decyzja o rozpoczęciu działań zbrojnych w okupowanej stolicy. Emisję filmu poprzedziła multimedialna prezentacja przygotowana przez zespół "Poszukiwaczy zaginionej prawdy"

 

Więcej ...


WYCIECZKA KLAS III GIMNAZJUM W DNIACH: 24.04- 26.04.2019r.

KOTLINA KŁODZKA – PRAGA

   W dniach 24.04- 26.04.uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami: p.Iwoną Błońską, p.Katarzyną Chudą i p.Katarzyną Krzysztoporską wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi.

Oto co zwiedzali:

Więcej ...

 


Dzień Ziemi 2019

 

Dzień Ziemi wymyślono, by skłonić nas wszystkich do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy. Światowy Dzień Ziemi 2019 będzie dla nas kolejną okazją do zamanifestowania naszych ekologicznych postaw.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

    Tradycją w naszej szkole jest zasadzenie w tym dniu drzewa, które jest dla nas symbolem troski o środowisko i wyrazem naszych proekologicznych postaw. W tym roku swoje drzewa - Dęby - zasadzili uczniowie kończący 3 klasę gimnazjum i ósmoklasiści.

Więcej ...


FINAŁ WOJEWÓDZKI Z PODWÓRKA NA STADION

   W dniu 29-03-2019 r w Nowinach rozegrany został finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku’’. W  kategorii chłopców U10 ( rocznik 2009-2010) powiat konecki reprezentowali chłopcy z PSP Fałków. W kategorii tej zagrało 14 drużyn, które podzielono na 4 grupy.

Po  zajęciu 1 m-ca  w grupie B w ćwierćfinale zawodnicy z Fałkowa spotkali się z gospodarzami turnieju Nowinami,

Skład:Oliwier Stefanek, Jakub Wedlechowicz, Krzysztof Waszczyk, Alan Zygała, Mikołaj Błażejewski, Kacper Pluta, Antoni Zganiacz.

Więcej ...


 

TUDZIEŃ  KULTURY  JĘZYKA 25 - 29 MARCA 2019 r.

  Zadania Tygodnia Kultury Języka realizowane były ramach projektu edukacyjnego  uczniów kl,IIIG. Osobami odpowiedzialnymi były uczennice kl.IIIa:  Wiktoria Bomba, Patrycja Lizińczyk, Emilia Orzeł, Patrycja Pluta, Kinga Wołczyk oraz Kinga Wijaczka - kl.IIIb.

   29 marca dokonano podsumowania pracy uczniów, ich  zaangażowania, pomysłowości, wyobraźni i odpowiedzialności za powierzone zadania w ramach realizacji projektu, którego myśl przewodnia brzmi:

     "Literatura to najpiękniejsza postać nauki i wiedzy o człowieku"

Galeria zdjęć

Więcej ...

 


 

Wycieczka do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Uczniowie klasy V a i V b,  w ramach realizacji programu dydaktycznego szkoły, obejrzeli w teatrze spektakl „Pinokio”. Pinokio to drewniany pajac, który mówi, rusza się , odczuwa głód, choroby, ludzkie slabości.

Uczestniczyli także w lekcji teatralnej. Zaponali się z historią teatru, obejrzeli scenę, garderoby, czyli poznali pracę w teatrze.

Więcej ...


NA SESJI RADY GMINY

Dzięki zaproszeniu Przewodniczącego Rady Gminy p. Piotra Gonerki mogliśmy uczestniczyć w V sesji Rady Gminy Fałków w dniu 20. 03. 2019r. zajmując miejsca przeznaczone dla publiczności. Poznanie pracy Radnych, będąc bezpośrednio na sesji, to praktyczna lekcja wychowania obywatelskiego. Rada Gminy obraduje na sesjach i rozstrzyga w drodze uchwał sprawy należące do jej kompetencji. Uczestnicząc w sesji dowiedzieliśmy się jaki jest porządek obrad, kto udziela głosu, jak wygląda merytoryczna dyskusja i w jaki sposób podejmuje się uchwały. To była ciekawa lekcja, która pogłębiła naszą wiedzę na temat pracy samorządu. Dziękujemy !!!

Uczniowie kl. VIII a  wraz z nauczycielem WOS Katarzyną Krzysztoporską

Więcej ...


„Wyjść poza schemat”

Uczniowie klas IV – VIII oraz klas  III (oddziały gimnazjalne) obejrzeli w dn. 20 marca 2019 r. przedstawienie pt. „Wyjść poza schemat” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”. Spektakl podejmował problematykę cyberprzemocy oraz agresywnych zachowań wśród nastolatków. Uczniowie mogli zobaczyć, jak nieodpowiednie korzystanie z komputera i telefonu może popsuć relacje między ludźmi i jak przydatne może być wtedy słowo „przepraszam”. Aktorzy uświadomili widzom, że ważne jest, abyśmy nie byli obojętni, ale reagowali na niewłaściwe zachowania innych. Przesłanie spektaklu było jednoznaczne – nikt w wirtualnym świecie nie jest anonimowy, a nieodpowiednie zachowanie pociąga za sobą konsekwencje. Inscenizacja pozwoliła uczniom wczuć się emocjonalnie w rolę ofiary i świadka.

 Organizatorem przedstawienia była pani pedagog - Lidia Konieczna

Więcej ...


MECZ PIŁKI RĘCZNEJ

Niecodzienny wyjazd i wrażenia towarzyszyły nam podczas tego świetnego widowiska jakim był mecz piłki ręcznej PGE VIVE Kielce – CHROBRY Głogów. Spotkanie odbyło się w Kielcach 26.03.2019 r. o godz. 18.30 w Hali Legionów i był to mecz ćwierćfinałowy. Kieleccy szczypiorniści wykazali się wielką determinacją, pewnie wygrali 35:27 i utrzymali tym samym pierwsze miejsce w tabeli PGiNG Superligi. Szczypiorniści to naprawdę niesamowicie dynamiczni sportowcy. Bardzo nam się podobała ich gra, a jeszcze bardziej  - kibicowanie!

                                                                         Uczniowie klas VI a i VI b wraz z opiekunami :

K. Krzysztoporską, M. Doniecką i R. Michalską.

Więcej ...

 


 

AKCJA EKOLOGICZNA „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJA ELEKTROŚMIECI”

 

    W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Green Office Ecologic  cała społeczność szkolna wzięła czynny udział w akcji ekologicznej „ Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Akcja trwała od 11.02.2019r. do 08.03.2019r.

Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Więcej ...

 


W dniach 24.02-08.03.2019 w  naszej szkole została przeprowadzona akcja   

„ Pomagamy bezdomnym psom z terenu Gminy Fałków”.

Samorząd Uczniowski oraz Drużyna Harcerska we współpracy z Samorządami Klasowymi zbierali karmę dla bezdomnych psów. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać:

 

Więcej ...


44 RAJD BAB

       W sobotę 9 marca 21 -osobowa ekipa z Fałkowa wzięła udział w 44 Rajdzie Bab organizowanym przez  PTTK w Końskich. Trasa Rajdu wynosiła 13 km i prowadziła z Końskich do Proćwina, gdzie w tamtejszej OSP zorganizowane zostało podsumowanie  imprezy oraz ognisko  na świeżym powietrzu. Na trasie uczniowie  w zespołach  rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych oraz umysłowych za które zdobywali punkty.

Więcej ...


Zajęcia profilaktyczne dla klas VIII

     W dniu 7 marca klasy ósme realizowały zajęcia profilaktyczne z zakresu ochrony zdrowia i uzależnień. Zajęcia odbyły sie w kinie Helios w Kielcach. Najpierw obejrzeliśmy projekcję filmu  "Mój piękny syn" opowiadającego historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka.

Więcej ...


FINAŁ POWIATOWY  DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA- SZCZYPIORNIAK IV

      W dniu 05-03-2019 r  w Stadnickiej Woli odbył sie finał  powiatowy Dziecięcej Piłki Ręcznej-Szczypiorniak dla klas IV -program skierowany dla uczniów klas IV i  realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.  W rozgrywkach udział wzięło 9 zespołów podzielonych na 2 grupy. Drużyna PSP Fałków  znalazła się w grupie B wspólnie z SP Kłucko. SP Radoszyce i SP Rogów.

Więcej ...


 „ GÓRA GROSZA”

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 zebraliśmy kwotę 695,64gr.

Dziękujemy wszystkich darczyńcom.

                                                                                          Samorząd Uczniowski


PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA

- „Z wizytą w bibliotece”

 

  Uczniowie klasy I a i I b w dniu 18 lutego 2019 roku zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania   w bibliotece, następnie na zajęciach w klasie, uczniowie zostali przygotowani do samodzielnego, swobodnego korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Zostali także zapoznani z pracą i elementami składowymi biblioteki.

Więcej ...


Wyjazd do kina uczniów klas II i III

Uczniowie z klasy II i III 19.02.2019r. wybrali się na wycieczkę do Kina Helios w Kielcach na film pt.  „O psie, który wrócił do domu  ”. Film familijny idealnie nadawał  się na seans z uczniami w tym wieku. Narratorką filmu była Bella to młoda suczka, która zostaje przygarnięta przez Lucasa i jego matkę Terri. Pies jest przyjazny, pogodny i sympatyczny. Nie dość, że wprowadza do domu właścicieli radosne szaleństwo, to jeszcze w szpitalu dla byłych wojskowych służy jako pomoc terapeutyczna. Nieprzyjemne wydarzenia sprawiają, że suczka musi na jakiś czas opuścić swoją rodzinę i zamieszkać ze znajomymi Lucasa w innym stanie. Nie jest jej tam źle, jednak bardzo tęskni za swoją rodziną. Bella ucieka przy pierwszej okazji. W ten sposób rozpoczyna wielką podróż pełną ekscytujących przygód. Bella na swojej drodze spotyka wilki, pumę, niebezpieczną przyrodę i mniej lub bardziej przyjaznych ludzi.

Po filmie uczniowie udali się na posiłek, po którym bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.


AKCJA EKOLOGICZNA „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

 

Termin akcji: 11.02.2019r.- 01.03.2019r.

 Celem akcji jest:

- uświadomienie wszystkim szkodliwego wpływu elektrośmieci na środowisko

-pozbycie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

 

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ITP

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć
i dziadków. W Szkole Podstawowej w Fałkowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Więcej ...


SPOTKANIE Z GRUPA ZAELEKTRYZOWANI

 

    14.02.2019r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Naukowa epidemia, czyli czary mary i alchemia” przeprowadzonej przez animatorów Grupy Zaelektryzowani z Lublina.

    W programie znalazły się :

1. Niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne

2. Zagrożenia i ochrona środowiska

3. Zabawy z helem, butanem, wodorem

4. Ciekawe zjawiska fizyczne

Więcej ...


Dzień Bezpiecznego Internetu – 2019 r.

 

Po raz 15 w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

 W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

  Inicjatywy przeprowadzone w naszej szkole począwszy od klas najmłodszych dotyczyły przede wszystkim netykiety, czyli zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Dzieci zobaczyły w zabawnej formie zagrożenia z jakimi mogą się spotkać korzystając z Internetu. Uczniowie wzięli udział w konkursie pastycznym: „Dzieci w sieci”. Wśród uczniów i rodziców przeprowadzone zostały ankiety online dotyczące korzystania z komputera i sieci Internet.

Więcej ...


ZAWODY POWIATOWE W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

   W dniu 13-02-2019 r w Fałkowie rozegrane zostały zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewczyn i chłopców rocznik 2006  i młodsi. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie. W  rozgrywkach udział wzięło po 4 drużyny dziewcząt i chłopców, którzy zagrali systemem ,,każdy z każdym’’.

Więcej ...


ZAWODY GMINNE W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

   W dniu 07-02-2019 r w Fałkowie rozegrane zostały zawody gminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych rocznika 2006 i młodsi. W zawodach udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Czermna  oraz Fałkowa .W kategorii dziewcząt lepsze okazały się dziewczęta z Fałkowa, które po zaciętym  pojedynku wygrały  3:2. W kategorii chłopców górą byli uczniowie z Czermna, którzy wygrali 3:0.

Zwycięzcy zawodów czyli dziewczęta z PSP Fałków oraz chłopcy z PSP Czermno będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się w Fałkowie.

Więcej ...


TYM, KTÓRZY OKAZALI WIELKIE SERCE !!!

 

„…..Moja i Twoja nadzieja 

 uczyni realnym krok w chmurach,

Moja i Twoja nadzieja

 pozwoli uczynić dziś cuda….”      HEY

     Wszystkim mieszkańcom naszej gminy Fałków DZIĘKUJEMY za zrozumienie, okazaną serdeczność i wsparcie w 27 ogólnopolskim finale WOŚP.

Czas płynie, świat ciągle się zmienia, ale jedno jest niezmienne: wszędzie tam gdzie człowiek pomaga drugiemu człowiekowi (często słabszemu) tam jest wielkie serce i nadzieja.

 

 

 

Dziękujemy!!!

Wolontariusze WOŚP –

 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie


27. Finał WOŚP

„Pomaganie jest dziecinnie proste”

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie jak co roku wezmą udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej na terenie naszej gminy. Będą oni wolontariuszami sztabu #949 w Końskich, znajdującego się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.

A oto nasi uczniowie z klas III a i III b (oddziały gimnazjalne), którzy będą kwestować w Fałkowie, Czermnie i Turowicach wraz opiekunami: rodzicami i nauczycielami.

Fałków : Julia Smoląg, Maria Zuchmańska, Michał Laskowski, Bartosz Banasik

Czermno: Weronika Kullikowska, Julia Mikuła, Amelia Pachuc, Paweł Konieczny

Turowice: Kamil Wilk, Dawid Wołczyk.

Więcej ...


NOWOROCZNY TURNIEJ AKADEMII PIŁKI SIATKOWEJ PGE SKRA BEŁCHATÓW

   W dniu 12-01-2019 r w Hali Energia w Bełchatowie  rozegrany został Noworoczny Turniej Mini Piłki siatkowej Akademii Siatkówki SKRA Bełchatów. W zawodach udział wzięli również udział uczniowie PSP Fałków.

Najlepiej spisali się zarówno dziewczęta jak i chłopcy w kat. dwójek, którzy zajęli 2 m-ca.

Wyniki dwójek chłopców:

1.       SP Radoszyce

2.       PSP Fałków   ( Jakub Wedlechowicz, Oliwier  Stefanek)

3.       SP 9 Bełchatów

Więcej ...


Fałkowskie kolędowanie

 

W dniu 20.XII.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i Ksiądz Proboszcz Andrzej Gawryś  oraz Przewodniczący Rady Gminy P. Piotr Gonerka.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem, a na wigilijnym stole przygotowano opłatek. Jasełka rozpoczęły się od występu dzieci przedszkolnych.  W biblijne postacie wcielili się uczniowie klas V-VI, którzy w ten sposób zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Więcej ...


„Światło, które łączy.”

 

Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki BŚP są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY…

Więcej ...


BALLADYNA

             W dniu 18 grudnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku, którzy przedstawili uczniom adaptację słynnego dramatu Juliusz Słowackiego "Balladyna".

     Spektakl skłaniał do refleksji, ukazał prawdy moralne i przestrzegał przed uleganiem żądzy władzy.

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl.6 i 8 szkoły podstawowej oraz kl.III gimnazjum.

Więcej ...


HARCERSKI   DUCH  ŚWIĄT

        Z okazji zbliżających się Świąt, wielkiego okresu pomagania, nasi harcerze nie byli obojętni dla potrzebujących. We wtorek tj. 11 grudnia została zorganizowana zbiórka darów wśród harcerskiej społeczności. W czwartek delegacja harcerzy w składzie: Julia Mikuła, Paweł Konieczny i Michał Laskowski wraz z opiekunami p. M. Kuzdak i p. H. Szymczykiem odwiedzili panią Ewę ....

Więcej ...


SZKOŁA W KOLORACH ŚWIĄT

    Magiczny i niepowtarzalny nastrój zapanował w naszej szkole za sprawą stroików świątecznych. Uczniowie z klas IV-VIII, III gimnazjum mieli do wykonania dwie prace . Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością.  Stroiki okazały się bardzo pomysłowe, oryginalne, zawierały świąteczne elementy i zachwycały swym urokiem


Nie jesteśmy obojętni!

Boże Narodzenie 2018

W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 100zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

                                                                   Samorząd Uczniowski


„Jak Antoś został królewskim muzykiem” – mikołajki w filharmonii.

 W tę muzyczną podróż wyruszyli 3 grudnia do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach uczniowie klasy drugiej  i trzeciej wraz z nauczycielami:  Joanną Chojnacką, Beatą Gonerką oraz Katarzyną Krzysztoporską. Podróż była emocjonująca i ciekawa. Oglądaliśmy bowiem konkurs kandydatów do królewskiej orkiestry. Jeden z chłopców – Antoś, który grał na akordeonie, doskonalił swój talent podróżując po Europie,

Więcej ...


 

XI GWIAZDKOWY GMINNY TURNIEJ REKREACYJNO- SPORTOWY

       W dniu 07-12-2018 r w hali sportowej w Fałkowie rozegrany został juz po raz 11  Gwiazdkowy Gminny Turniej Rekreacyjno Sportowy. W Turnieju udział wzięło prawie  200 uczniów  począwszy od oddziałów przedszkolnych 3 i 4 latków do klasy III SP  z terenu gminy Fałków. Najmłodsi uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej .....

Więcej ...


Mikołajki 2018

     Już od kilku lat 6 grudnia w naszej szkole obfituje w niespodzianki i wesołą zabawę. I tym razem  Samorząd Uczniowski nie zawiódł naszych uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.  Z „małą”  pomocą Rady Rodziców :) sprowadził do naszej szkoły  Mikołaja ze Śnieżynkami, którzy częstowali  łakociami, w zamian za piosenkę lub wierszyk.  Dzień mikołajkowy został uwieńczony wspólnym mikołajkowym tańcem.

Więcej ...


„TYTUS, ROMEK I ATOMEK, CZYLI JAK ZOSTAĆ ARTYSTĄ”

W sobotę 1 grudnia uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w mikołajkowym  spektaklu teatralnym pt.: „Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą.

Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek, czyli jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

Więcej ...


Roztańczone Andrzejki

     Już tradycją się stało iż podczas dyskoteki Andrzejkowej(27.11.2018r.) oprócz wróżb i zabaw możemy podziwiać naszych wspaniałych tancerzy. Taniec jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, oraz sposobem na utrzymanie wysokiej formy fizycznej i smukłej sylwetki (co zresztą widać na załączonych obrazkach).

Więcej ...


           FINAŁ POWIATOWY  O PUCHAR MARSZAŁKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

   W dniu 19-11-2018 r w Stąporkowie rozegrany został finał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego. W zawodach udział wzięło 7 zespołów, które rozlosowano na dwie grupy. Fałków znalazł się w grupie A wspólnie z zespołami Radoszyc, Nieświnia i Dziebałtowa.

 

Więciej ...


OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

   

    W dniu 09.11.2018r. rozpoczęliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła uroczystość została zapoczątkowana tańcem narodowy- polonezem w wykonaniu uczniów klas piątych przygotowanym przez wychowawców p. Elżbietę Szymczyk i p. Katarzyną Najmrocką. W programie artystycznym „Pociąg do wolności” przygotowanym przez p. Jolantę Grzegorczyk, p. Katarzynę Chudą, p. Katarzynę Krzysztoporską uczniowie odbyli podróż do przeszłości. Zanim dotarli do wymarzonej Stacji Wolność z wielką powagą oprowadzali nas po stacjach historycznych: Niewola, Powstania, I wojna światowa. Ten wzruszający montaż słowno –muzyczny był wyrazem wdzięczności i uznania dla wszystkich, którzy walczyli i oddawali swoje życie za ojczyznę.

Galeria zdjęć

Więcej ...


 

Szlakiem ku Niepodległości- zapal znicz pamięci”

 

            19 listopada  harcerze i uczniowie z klasy 7a i 7b odbyli  lekcję wychowawczą w terenie. Lekcja była  realizowana w ramach  szerokich działań podejmowanych w  naszej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odwiedziliśmy pobliskie miejsca pamięci: Ormanicha, Cis, Węgrzyn, Ruda Maleniecka, Zychy, Gruszka, Fałków.

Uczniowie zapalili znicz pamięci w każdym miejscu oraz wszyscy uczestnicy uczcili pamięć minutą ciszy.

Wjęcej ...


Ślubowanie  uczniów klas pierwszych w PSP Fałków

8.11.2018 w PSP w Fałkowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie, pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka.

Na tę uroczystość do szkoły przybyły dzieci i ich rodzice , Pani Dyrektor Mirosława Palus,Wicedyrektor Agnieszka Lipska, Wójt Gminy Fałków p. Henryk Konieczny, ks. Marcin Piwowarczyk oraz Grono Pedagogiczne .

 Program artystyczny zawierał treści patriotyczne związane z  setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas piątych zatańczyli poloneza przygotowanego przez Panią Katarzynę Najmrocką i Elżbietę Szymczyk.

Więcej ...


AKCJA „ SZKOŁO POMÓŻ I TY”  2018

          W tegorocznej akcji charytatywnej „ Szkoło Pomóż i Ty” zebraliśmy sumę 178, 00gr.

Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczny rower wspomagający pracę mięśni nóg, oprócz rehabilitacji ułatwi wypracowanie stabilniejszego chodu.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy zakupili symboliczne cegiełki serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski


 

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

W tygodniu poprzedzającym obchody wielkiego narodowego święta jakim jest 100 – lecie Niepodległości Polski wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami gromadzą się na długiej przerwie każdego dnia i śpiewają wspólnie tradycyjne patriotyczne pieśni.

 


FINAŁ POWIATOWY ,, Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU’’

    W dniu 08-11-2018 r w Stadnickiej Woli rozegrany został finał powiatowy ogólnopolskiego turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku’’ . W turnieju rywalizowali chłopcy w kategorii U-10, w którym wystartowało 5 zespołów, które zagrały systemem każdy z każdym.

Wyniki turnieju:

Fałków- Pilczyca 1:0 Klasyfikacja końcowa:

Stadnicka Wola I- Gowarczów 0:0

Stadnicka Wola II- Pilczyca 0:1 1. PSP Fałków 9 6:4

Więcej ...


 

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski

    W dniach 06 – 07. Listopada 2018 r. odbyły się szkolne konkursy pieśni i poezji patriotycznej. Wzięli w nich uczniowie wszystkich klas, którzy przesłuchiwani byli w poszczególnych komisjach konkursowych, stosownie do konkretnej kategorii wiekowej oraz tematycznej. Uczniów przygotowali nauczyciele języka polskiego, muzyki, historii oraz wychowawcy.

 


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ AKADEMII SIATKOWKI PGE SKRA BEŁCHATÓW - Przedbórz 05-11-2018

    W dniu 05-11-2018 r w Przedborzu odbył się turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół należących do Akademii Siatkówki PGE SKRA Bełchatów. W zawodach uczestniczyły SP Strzelce Małe, SP Przedbórz oraz PSP Fałków. W turnieju wystartowało ponad 100 uczniów w kat. trójek, czwórek oraz szóstek.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie z Fałkowa, zajmując czołowe lokaty w różnych kategoriach.

Więcej ...


 

LISTOPADOWA KWESTA

    Już od kilku lat 1 listopada – w dzień Wszystkich Świętych, przy wejściu na cmentarze parafialne w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno – Hospicyjnej im. Bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. W tą dobroczynną akcję zaangażowało się 18 uczniów naszej szkoły.

Więcej ...


Pamięć o Zmarłych

   

    Od wielu lat uczniowie naszej szkoły opiekują się grobem partyzantów: odwiedzają, sprzątają, zapalają znicze, ozdabiają kwiatami. W przededniu Wszystkich Świętych złożyli kwiaty ufundowane przez Urząd Gminy w Fałkowie na grobach zasłużonych. W ramach akcji „Znicz pamięci” przedstawiciele samorządu szkolnego i harcerze zapalili znicze.

Więcej ...


O Lechu, Czechu i Rusie – czyli legendy opowiadane muzyką…..

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją meksykańskiego dyrygenta Jorge Vazqueza wprowadziła nas w niezwykły nastrój muzyki narodowej. Na repertuar złożyły się utwory: B. Smetany - „Wełtawa”, M. Musorgskiego - „Noc na Łysej Górze”, Z. Noskowskiego - „Step” op 66. Piękno muzyki przeplatało się z legendami i historią narodu polskiego oraz opisem piękna słowiańskiego krajobrazu. W ten niesamowity nastrój podkreślony wizualizacją i słowem wprowadziła nas p. Beata Młynarczyk.

Więcej ...

 


WYCIECZKA KLAS VII i VIII do WARSZAWY

Dnia 25 września 2018r. klasy VII a i b oraz VIII b wraz z wychowawcami - p. Marzeną Kuzdak, p. Anną Barańską, p. Hubertem Szymczykiem i p. Robertem Soboniem (łącznie 51 osób) wzięły udział w wycieczce do Warszawy. 

Głównym celem była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Podczas wizyty uczniowie byli zachęcani do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Centrum łączy ludzi i organizacje tworząc społeczność, która wierzy w rozwój przez naukę i utrzymuje najsilniejszą pozycję wśród centrów nauki w Europie Środkowej.

 

Więcej ...


 

Wycieczka do Warszawy uczniów klas IA, IB i III.

 

 

    Dnia 10 października 2018r wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Dojechaliśmy windą na najwyższe piętro. Mięliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki tam m. in. Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder.

Więcej ...


 

MŁODZI OBYWATELE – MŁODZI PATRIOCI

    Uczniowie naszej szkoły to młodzież, która aktywnie przygotowuje się do pełnienia w przyszłości obywatelskiego obowiązku jakim jest udział w wyborach ogólnokrajowych (parlamentarnych oraz samorządowych) które przeprowadzane są w Polsce. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas III a i b (klasy gimnazjalne) oraz klas VIII a i b przygotowywali w ramach mini – projektu : ulotki wyborcze ( logo, hasła, programy wyborcze) oraz tablicę informacyjną

Więcej ...


 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

    15 października bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło miłych słów i życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi. Sumienną pracę i wielki trud doceniła Pani Dyrektor i Pan Wójt, nagradzając pedagogów. Uroczystość wzbogacił występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szymczyk, p. Katarzyny Chudej, p. Katarzyny Krzysztoporskiej.

Więcej ...

 


 

BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI- FAŁKÓW 10-10-2018

      W dniu 10-10-2018 r. na boisku przyszkolnym w Fałkowie odbył się Bieg Niepodległości zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to jedno z   zaplanowanych działań  do uczczenia tej okrągłej rocznicy w roku niepodległości. W biegu wzięło udział prawie 250 uczniów z klas IV-VIII oraz III gimnazjum.

 

Więcej ....

 

 


Uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnej

 

     W dniu 11.10.2018 r w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni ekologicznej „Czyste powietrze, woda, gleba ziemi fałkowskiej” utworzonej w ramach zadania z dziedziny edukacji ekologicznej realizowanego przez  Gminę Fałków dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 Otwarcie pracowni uświetnili goście z naszej gminy p. Henryk Konieczny – wójt Gminy Fałków oraz p. Paweł Pękala, koordynator wniosku realizowanego przez gminę i  WIOŚ i GW.

Więcej ...


Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne"

    11 października uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i uczniowie klas III gimnazjum kolejny raz mieli możliwość uczestniczyć w spektaklu przygotowany przez znanych nam już artystów. Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne" pozwoliło na poznanie źródeł pochodzenia wyrażeń, zwrotów czy fraz oraz zapewniło dobrą zabawę, w której uczestniczyli wybrani uczniowie szkoły.

Więcej ...


 

Żywa lekcja historii na wycieczce.

W dniu 5 października 2018 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lublina. W programie wycieczki było zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum pod Zegarem, starego miast i archikatedry lubelskiej oraz Muzeum na Majdanku.

Najpierw udaliśmy się na KUL, gdzie uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe i poznać historię uczelni. Następnie przeszliśmy do Muzeum pod zegarem - "Lubelskiego Pawiaka". Uczniowie obejrzeli film i wysłuchali prelekcji przewodnika, jak niektórzy stwierdzili "była to naprawdę lekcja historii."

Więcej ...


MALENIEC – HISTORIA NAM BLISKA

Zwiedzanie Zabytkowego Zakładu Przemysłowego w Maleńcu

Projekcja filmu „Huta sprzed 100 lat”

Warsztaty zajęciowe z odlewania kul muszkietowych z czasów Powstania Styczniowego oraz Insurekcji Kościuszkowskiej

Gry i zabawy edukacyjne w plenerze

Ognisko na placu kompleksu przemysłowego

    To wszystko wydarzyło się 28 września 2018 r. w piątek. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i chęć poznania historii naszej „małej ojczyzny”, która jest elementem dziedzictwa narodowego.

Więcej ...


 

WYJAZD EDUKACYJNY UCZNIÓW KLAS III DO KIELC

 

        26 września 2018r. uczniowie klas III wraz z opiekunami p. Katarzyną Chudą, p. Iwoną Błońską oraz p. Iloną Czapelską wzięli udział w wycieczce programowej do Kielc,  do kina „Helios” oraz Energetycznego Centrum Nauki.  Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” upamiętniający bohaterstwo lotników walczących o wolność ojczyzny pod obcym niebem,  w bitwie o Anglię wzbudził wielkie zainteresowanie. Bohaterowie lektury A. Fiedlera zostali przybliżeni uczniom przez grę znanych aktorów.

    Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia  w Energetycznym Centrum Nauki.                 

Więcej .....


WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO  2018/2019

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 22 września 2018r. Oddanych zostało 187 głosów, 4 głosy były nieważne. O miejsce w Radzie SU 2018/2019 walczyło 36 kandydatów z klas IV-VIII oraz IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 9 kandydatów z największą liczbą głosów:

Kinga Wołczyk ( IIIA Gim), Damian Zenka( IIIB Gim), Barbara Orman ( IIIB Gim),

Julia Skwarek ( VIIB), Patrycja Lizińczyk ( IIIA Gim), Bartłomiej Stańczyk ( IIIB Gim), Eliza Przybył ( VIII A), Mazur Mateusz ( VIIA), Kuba Maciejczyk ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.


    Wyjazd klas VIII na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"

 

    W czwartek 20 września uczniowie klas VIII byli na wycieczce w kine Helios w Kielcach i obejrzeli film: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Produkcja ta, to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. 

W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Książka „Dywizjon 303” wróciła do kanonu lektur szkolnych, zatem uczniowie nie tylko byli na wspaniałej lekcji historii, ale również mogli poszerzyc swoją wyobraźnię po przeczytaniu lektury.

 

 

 


ŻYWA LEKCJA HISTORII ,,KU NIEPODLEGŁEJ”

    W ramach obchodów 100-lecia niepodległości gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Przedstawienie „Ku niepodległej” upamiętniało 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Artyści w barwny sposób omówili sytuację Polaków pod zaborami i ich drogi do niepodległości oraz zaprezentowali stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej żywej lekcji historii.

Więcej ....

 

 


WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ. ZWIEDZANIE MUZEUM W FAŁKOWIE

    19 IX 2018r.uczniowie klas III wraz z wychowawcami p. Katarzyną Chudą i p. Iwoną Błońską udali się do muzeum w Fałkowie. Zwiedzanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat powstania muzeum oraz trudu jaki włożyli w jego założenie pp. Euzebiusz i Katarzyna Barańscy. Opiekun muzeum w Fałkowie p. Aneta Ambroziak w ciekawy sposób zapoznała uczniów bogatą historią Fałkowa i okolicy. Wędrując muzealnymi izbami uczniowie z podziwem oglądali zgromadzone eksponaty. Ta wyprawa w przeszłość rozbudziła zainteresowanie uczniów własnym regionem.

 

 


KLAUZULA INFORMACYJNA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019

Konsultacje nauczycieli dla rodziców

Pedagog szkolny

Wychowawcy klas

 

 

 

Ważne informacje:

1. Obiady w stołówce szkolnej rozpoczą się w dniu 10 września br. - zapisy u wychowawców klas.

2. Wnioski w ramach programu "Dobry start"(300+) należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fałkowie lub przez internet.

2. Podręczniki wszyscy uczniowie otrzymują za darmo w ramach porgramu "Darmowe podręczniki"- odbiór podręcznikówi dokumentacji u wychowawców klas.

3. Opieką świetlicową objęte są wszystkie dzieci dojeżdżające.

    Dzieci z Fałkowa tylko te, których rodzice pracują, (praca nie pozwalaim na opieke nad dzieckiem- zatrudnieni w określonych godzinach).

4. Ubezpieczenie uczniów tak jak w ubiegłym roku - 40 zł (ta sama firma ubezpieczeniowa) - wpłaty do wychowawców.

5. Przerwy miedzy lekcjami - wszystkie 10 minutowe oraz jedna 15 minutowa - po 4 lekcji.

    7 godzina lekcyjna kończy się 14.25.