Dnia 20 maja 2026r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich odbył się
konkurs dedykowany uczniom klas VII-VIII ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego na temat pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem „Wiem, co zrobić, gdy…”.
Organizatorem konkursu był ZSP nr 2 w Końskich pod patronatem: Starostwa Powiatowego w Końskich – Wydział Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Ochotniczego Hufca Pracy w Końskich oraz Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Końskich.
Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowań w czasie wypadku i innych zdarzeń losowych. Uczniowie musieli rozwiązać test, a także wykazać się zimną krwią podczas zadań praktycznych.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Artur Bajdur – klasa VIII – Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie
II miejsce – Jakub Czechowski – klasa VIII – Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie
III miejsce – Zofia Zięba – klasa VIII – Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie związanym z
bezpieczeństwem. Wiedzą, że zdrowie i życie to najcenniejszy dar.
Do konkursu uczniów przygotowywała p. Beata Gonerka.
Serdecznie gratulujemy!
W dniu 22-05-2026 r na obiektach sportowych OSiR w Końskich rozegrany został finał
„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć
W dniu 22 maja 2026 roku podczas sesji Rady Gminy w Fałkowie odbyło się niezwykle wartościowe spotkanie o charakterze patriotycznym i historycznym. Z inicjatywy byłego dyrektora szkoły p. Józefa Kołaczka oraz na zaproszenie włodarzy gminy w obradach uczestniczyli szczególni goście – przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezes Zarządu Okręgu w Radomiu Związku Piłsudczyków RP generał Andrzej Stefański, major Władysław Czarnecki oraz kapitan Bogdan Kowalik.




























