Dnia 1 czerwca 2026r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Była to wyjątkowa okazja do celebrowania aż trzech świąt: Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka.
W dniu dzisiejszym atrakcji nie brakowało. Najmłodsi, pod okiem wychowawców, przygotowali wyjątkowy program artystyczny, który dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III włożyli wiele pracy i serca, by zachwycić swoich Rodziców. Maluchy zaprezentowały się w tanecznym show, które wywołało wiele radości i uśmiechu. Oprócz tego, podczas występu, nie brakowało wzruszających momentów, w których dzieci za pomocą słów i piosenek wyrażały swoją miłość, wdzięczność i radość z obecności bliskich. Spotkanie było okazją do budowania więzi, wzmacniania relacji i tworzenia pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy p. Annie Wajnberger -Skarbnikowi Gminy Fałków, ks. Dariuszowi Krokowi – proboszczowi parafii Fałków oraz p. Justynie Mirowskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców za obecność i wspólnie spędzony czas.
Po uroczystej akademii najmłodsi, jak i starsi uczniowie udali się na boisko szkolne. Tam zaprezentowali się strażacy z OSP Fałków, którzy zrobili niemałe wrażenie wjeżdżając na obiekt wozem strażackim na klaksonach. Następnie zaprezentowali sprzęt gaśniczy, a także stworzyli możliwość dzieciom, by poczuli się jak młodzi strażacy, pozwalając zobaczyć wóz od środka, przetestować klakson oraz przymierzyć strój strażacki. Było głośno i radośnie.
Dalsza część zabawy dla najmłodszych miała miejsce na szkolnym boisku, gdzie dzieci, w towarzystwie rodziców, nauczycieli i animatorów mogli w pełni oddać się atrakcjom przygotowanym specjalnie dla nich. Na dzieci czekały:
– dmuchaniec,
– zaplatanie warkoczyków,
– malowanie twarzy,
– kolorowe baloniki,
– gry zręcznościowe,
– zabawy edukacyjne,
-tory przeszkód.
Starsi uczniowie (klasy IV-VIII) udali się w tym czasie na halę sportową, gdzie mogli pokazać ducha rywalizacji. Na uczniów czekało kilka stanowisk o następujących konkurencjach:
– rzut lotką,
– rzut do kosza,
– strzał do bramki,
– rzuty ringo na materace,
– rzuty kółkami na pachołek,
– rzuty piłeczką do tenisa ziemnego do celu,
– rzut kostką,
– quiz.
Wszyscy aktywnie włączyli się w zabawy. Następnie rozegrano kilka meczów międzyklasowych w piłkę nożną i piłkę ręczną, które zawsze budzą wiele emocji.
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom poszczególnych kategorii słodkie nagrody, a wszystkim obecnym dzieciom, w dniu ich święta, życzyła szczęścia, uśmiechu, niegasnącego nigdy entuzjazmu i radości z bycia dzieckiem.
Dzisiejszy dzień sprzyjał rozmowom, integracji, a przede wszystkim był dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze. W tym dniu nawet zjedzona kiełbaska czy lody smakowały inaczej niż na co dzień. Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za obecność!
27 maja 2026 r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-
25 maja 2026r. z uczniami kl.












