VIII powiatowe eliminacje konkursu ,,Bezpieczeństwo na piątkę"  

22.10.2014r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich odbyły się powiatowe eliminacje do VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,Bezpieczeństwo na piątkę”, którego współorganizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. W eliminacjach udział wzięło 19 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu koneckiego.

Do tegorocznych powiatowych eliminacji konkursu ,, Bezpieczeństwo na piątkę” przystąpiła rekordowa liczba drużyn, które reprezentowały szkoły podstawowe z Niekłania, Fałkowa, Pomykowa, Górnik, Grodziska, Miedzierzy, Pilczycy, Dziebałtowa, Radoszyc, Rudy Malenieckiej, Stąporkowa, Nieświnia, Mnina, Kapałowa, Modliszewic, Wilczkowic, a także SP nr 1 i 2 z Końskich. Zadaniem trzyosobowych drużyn było przygotowanie pracy plastycznej (rysunku lub makiety), której przewodnim hasłem było ,,Myśl jak idziesz”, a następnie rozwiązanie testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. V: Barbara Orman, Emilia Orzeł, Magdalena Pluta.

Zajęły wysoką piątą lokatę na 19 drużyn.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich i Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

Opiekun - Beata Gonerka