KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW PSP W FAŁKOWIE W TURNIEJU BRD

15.05.2014 r. w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Nadzór na prawidłowym przebiegiem turnieju sprawowali policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Radoszyc, Stadnickiej Woli, Miedzierzy, Pilczycy, Lipy, Gowarczowa, Fałkowa oraz Szkołę Podstawową nr 1 ze Stąporkowa. Szkoły gimnazjalne reprezentowały zespoły uczniów z Rudy Malenieckiej, Stadnickiej Woli, Niekłania, Fałkowa, Radoszyc oraz Słupi.

W trakcie trwania eliminacji przeprowadzono trzy etapy konkursu. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, drugi etap to sprawdzian wiedzy i umiejętności z zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, trzeci to etap praktyczny. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Ten etap przeprowadzony był pod bacznym okiem policjantów Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich asp. Marcina Wąsika , asp. Pawła Wardzichowskiego oraz sierż. Iwonę Zarańską. Oceniali oni przejazd po specjalnym torze rowerowym.

W przerwie konkursowych zmagań przewodnicy psów służbowych z koneckiej komendy sierż. szt Rafał Munnich i st. sierż Leszek zaprezentowali pokaz umiejętności swoich czteronożnych podopiecznych ,,Doris” i ,,Czako”.

Po ok. 3 godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Klasyfikacja końcowa turnieju

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce- PSP FAŁKÓW

II miejsce – SP. LIPA

III miejsce – SP. STADNICKA WOLA

Indywidualnie najlepszymi znawcami zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów szkół podstawowych okazali się:


Kacper Ostrowski I MIEJSCE  oraz  Anna Gonerka  - III MIEJSCE

 Opiekunem zwycięskiej drużyny jest p. Beata Gonerka

 

Nasi uczniowie reprezentowali powiat konecki w finale wojewódzkim. Zajęli tam IV miejsce. To bardzo wysoka lokata.

GRATULUJEMY!!!!