VII powiatowe eliminacje ,,Bezpieczeństwo na piątkę"

 

24. 10. 2013r. w koneckim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do VII edycji Wojewódzkiego Konkursu ,, Bezpieczeństwo na piątkę”, którego współorganizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Do tegorocznych powiatowych eliminacji konkursu ,, Bezpieczeństwo na piątkę” przystąpiło 10 drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe z Fałkowa, Pomykowa, Górnik, Grodziska, Królewca, Miedzierzy, Gowarczowa, Dziebałtowa, Radoszyc i Końskich. Zadaniem trzyosobowych drużyn było przygotowanie pracy (rysunku lub makiety) dotyczącej bezpiecznej drogi do szkoły, a następnie rozwiązanie testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy.


            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej w Końskich, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Grzegorz Michorek, st. asp. Marzena Czapelska oraz asp. Paweł Wardzichowski. Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie przygotowywali się do powiatowych eliminacji pod okiem swych opiekunów, którzy bacznie przyglądali się rywalizującym drużynom.

 

Nasza drużyna w składzie: Anna Gonerka, Maja Marecka oraz Olga Ślązak zajęła III miejsce.

 

Koordynator - Beata Gonerka