Fałkowskie kolędowanie

W dniu 20.XII.2016 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej oraz dla osób starszych i samotnych z Gminy Fałków, aby być w ten czas razem z nimi.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i ks. Proboszcz Andrzej Gawryś.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem, a na wigilijnym stole przygotowano opłatek. Spotkanie rozpoczął występ Jasełek. W biblijne postacie wcielili się uczniowie klasy V-VI, którzy w ten sposób zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Przedstawienie momentami nawet humorystyczne – przybliżyło Narodzenie Pana Jezusa.

Po odczytaniu Ewangelii wg św. Mateusza, życzenia wszystkim zebranym złożyli: Pani Dyrektor Mirosława Palus, Wójt Gminy Fałków oraz Przewodniczący Rady Gminy Fałków. Przy śpiewie kolęd wspólnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem.

Serdeczne podziękowania chcieliśmy złożyć na ręce Rodziców, którzy okazali pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu Jasełek.

Natomiast w niedzielę Świętej Rodziny Jasełka zostały wystawione w kościele parafialnym. Na przedstawienie zostali zaproszeni parafianie i goście przybyli do naszej parafii.

Przedstawienie Jasełkowe wśród licznie zgromadzonych parafian przebiegało w bardzo uroczystej atmosferze. Była to też okazja, aby społeczności parafialnej przypomnieć wydarzenia biblijne o Narodzeniu Pańskim i zaprezentować umiejętności artystyczne naszych uczniów. Przedstawienie bardzo się podobało i otrzymaliśmy gromkie brawa, a także słodkie upominki od Księdza Proboszcza.

 Jasełka zostały przygotowane przez Aleksandrę Leśniewicz, a oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Krzysztoporska.