TYM, KTÓRZY OKAZALI WIELKIE SERCE !!!

 

„…..Moja i Twoja nadzieja 

 uczyni realnym krok w chmurach,

Moja i Twoja nadzieja

 pozwoli uczynić dziś cuda….”      HEY

     Wszystkim mieszkańcom naszej gminy Fałków DZIĘKUJEMY za zrozumienie, okazaną serdeczność i wsparcie w 27 ogólnopolskim finale WOŚP.

Czas płynie, świat ciągle się zmienia, ale jedno jest niezmienne: wszędzie tam gdzie człowiek pomaga drugiemu człowiekowi (często słabszemu) tam jest wielkie serce i nadzieja.

Dziękujemy!!!

Wolontariusze WOŚP –

 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie

 


27. Finał WOŚP

„Pomaganie jest dziecinnie proste”

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W realizacji celu 27 Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty diagnostyki RTG ( w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy oraz sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie jak co roku wezmą udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej na terenie naszej gminy. Będą oni wolontariuszami sztabu #949 w Końskich, znajdującego się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.

A oto nasi uczniowie z klas III a i III b (oddziały gimnazjalne), którzy będą kwestować w Fałkowie, Czermnie i Turowicach wraz opiekunami: rodzicami i nauczycielami.

Fałków : Julia Smoląg, Maria Zuchmańska, Michał Laskowski, Bartosz Banasik

Czermno: Weronika Kullikowska, Julia Mikuła, Amelia Pachuc, Paweł Konieczny

Turowice: Kamil Wilk, Dawid Wołczyk.

W środę tj. 09.01.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie na temat bezpieczeństwa podczas akcji WOŚP z dzielnicowym Komisariatu Policji w Radoszycach - Jarosławem Starnowskim.

 

Gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!