27. Finał WOŚP

„Pomaganie jest dziecinnie proste”

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W realizacji celu 27 Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty diagnostyki RTG ( w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy oraz sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie jak co roku wezmą udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej na terenie naszej gminy. Będą oni wolontariuszami sztabu #949 w Końskich, znajdującego się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.

A oto nasi uczniowie z klas III a i III b (oddziały gimnazjalne), którzy będą kwestować w Fałkowie, Czermnie i Turowicach wraz opiekunami: rodzicami i nauczycielami.

Fałków : Julia Smoląg, Maria Zuchmańska, Michał Laskowski, Bartosz Banasik

Czermno: Weronika Kullikowska, Julia Mikuła, Amelia Pachuc, Paweł Konieczny

Turowice: Kamil Wilk, Dawid Wołczyk.

W środę tj. 09.01.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie na temat bezpieczeństwa podczas akcji WOŚP z dzielnicowym Komisariatu Policji w Radoszycach - Jarosławem Starnowskim.

 

Gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!