WYCIECZKA KLAS VII i VIII do WARSZAWY

Dnia 25 września 2018r. klasy VII a i b oraz VIII b wraz z wychowawcami - p. Marzeną Kuzdak, p. Anną Barańską, p. Hubertem Szymczykiem i p. Robertem Soboniem (łącznie 51 osób) wzięły udział w wycieczce do Warszawy. 

Głównym celem była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Podczas wizyty uczniowie byli zachęcani do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Centrum łączy ludzi i organizacje tworząc społeczność, która wierzy w rozwój przez naukę i utrzymuje najsilniejszą pozycję wśród centrów nauki w Europie Środkowej. Nasi uczniowie aktywnie i twórczo szukali rozwiązań, nie bali się eksperymentu, stawiali sobie ambitne zadania, uwzględniając ryzyko i biorąc odpowiedzialność za rezultaty. Czerpali radość z nauki i opierając się na jej osiągnięciach, zachęcali również innych do krytycznego myślenia i poznawania świata.

 Po wizycie w CNK udaliśmy się na projekcję filmu "Pierwszy człowiek" ukazującego kulisy pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Na zakończenie ok 20.00 udało nam się jeszcze wjechać na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki aby podziwiać panoramę stolicy "Warsaw by night"                                                             

Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny w nowe doświadczenia. Nasza szkoła pokazała po raz kolejny, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspakaja potrzeby uczniów