"Zachowaj proporcje" - Dzień Matematyki

 

    Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Matematyki, którego celem i głównym założeniem jest popularyzacja logicznego myślenia. W tym roku obchodziliśmy go w dniu  22 maja  podsumowując Projekt Edukacyjny pt. Dzień Matematyki - „Zachowaj proporcje."

Projekt zrealizowali uczniowie klas trzecich: Szokalska Katarzyna, Pchuc Amelia, Pawlik Maja, Gotowicka Kamila. Opiekunem projektu była p. Anna Barańska. Nasze obchody Dnia Matematyki uświetnili swą obecnością nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Pohrebyszczu na Ukrainie, goszczący w naszej gminie.

 

 

    Przedstawiono prezentacje multimedialną o proporcjach jakie możemy dostrzegać wokół nas i ich zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Każda klasa przygotowała i przedstawiła plakat, scenkę humorystyczną i piosenkę na dany temat oraz wzięła udział w quizie matematycznym. Jury w składzie: Katarzyna Najmrocka, Ilona Czapelska i nauczyciel szkoły w Pohrebyszcze p. Olena sprawiedliwie oceniali każdą z klas. Najlepszą jednak okazała się być klasa IIIa. Wszyscy miło spędziliśmy czas i teraz wiemy, że matematyka jest cały czas obecna w naszym życiu i możemy się jej uczyć na wesoło.