Fałkowskie kolędowanie

 

W dniu 20.XII.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i Ksiądz Proboszcz Andrzej Gawryś  oraz Przewodniczący Rady Gminy P. Piotr Gonerka.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem, a na wigilijnym stole przygotowano opłatek. Jasełka rozpoczęły się od występu dzieci przedszkolnych.  W biblijne postacie wcielili się uczniowie klas V-VI, którzy w ten sposób zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

              Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza, życzenia wszystkim zebranym złożyli: Pani Dyrektor Mirosława Palus, Wójt Gminy Fałków, Ksiądz Proboszcz oraz Przewodniczący Rady Gminy Fałków. Przy śpiewie kolęd wspólnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem.  Jasełka zostały również wystawione 20.12.2018r. na Wigilii dla osób samotnych z Gminy Fałków, 26.12.2018r. w Kościele Parafialnym w Fałkowie i 28.12.2018r. podczas Sesji Rady Gminy Fałków.

           Przedstawienia Jasełkowe wśród licznie zgromadzonych przebiegało w bardzo uroczystej atmosferze. Była to też okazja, aby społeczności szkolnej, gminnej i  parafialnej przypomnieć wydarzenia biblijne o Narodzeniu Pańskim i zaprezentować umiejętności artystyczne naszych uczniów. Przedstawienie bardzo się podobało
i otrzymaliśmy gromkie brawa. W dowód uznania od Wójta Gminy Fałków otrzymaliśmy zapowiedź bezpłatnego przewozu na wycieczkę i słodkie upominki. Serdeczne podziękowania chcieliśmy złożyć na ręce Rodziców, którzy okazali pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu Jasełek.

         Jasełka zostały przygotowane przez Aleksandrę Leśniewicz, Jolantę Bartos, oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Krzysztoporska , występ przedszkolaków i piękną dekorację nauczycielki wychowania przedszkolnego.