OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

   

    W dniu 09.11.2018r. rozpoczęliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła uroczystość została zapoczątkowana tańcem narodowy- polonezem w wykonaniu uczniów klas piątych przygotowanym przez wychowawców p. Elżbietę Szymczyk i p. Katarzyną Najmrocką. W programie artystycznym „Pociąg do wolności” przygotowanym przez p. Jolantę Grzegorczyk, p. Katarzynę Chudą, p. Katarzynę Krzysztoporską uczniowie odbyli podróż do przeszłości. Zanim dotarli do wymarzonej Stacji Wolność z wielką powagą oprowadzali nas po stacjach historycznych: Niewola, Powstania, I wojna światowa. Ten wzruszający montaż słowno –muzyczny był wyrazem wdzięczności i uznania dla wszystkich, którzy walczyli i oddawali swoje życie za ojczyznę.

Po zakończonej uroczystości cała społeczność szkolna z władzami gminy wzięła udział w marszu niepodległościowym ulicami Fałkowa, połączonym ze śpiewem pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem obchodów było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przed siedzibą Urzędu Gminy w Fałkowie o godz. 1111.

    11 Listopada 2018r. w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, podczas której uczniowie naszej szkoły przedstawili ofiarną drogę Polaków prowadzącą do wolności. Po mszy wszyscy zebrani udali się na cmentarz parafialny, by oddać hołd poległym w czasie wojen, zapalono znicze i złożono kwiaty.

Zobacz galerię zdjęć!