26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już zakończony!

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

    Taki cel przyświecał tegorocznemu finałowi WOŚP. W niedzielę 14 stycznia na ulice Końskich, Fałkowa, Gowarczowa, Rudy Malenieckiej i Rogowa wyszło 115 wolontariuszy, a wśród nich i my uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie. Z gorąco nastawionym na pomoc sercem (pomimo ostrego mrozu) zbieraliśmy pieniądze na terenie gminy Fałków. Po zakończeniu akcji rozliczyliśmy się w naszym sztabie numer 949, mieszczącym się w Domu Kultury w Końskich. Uczestniczyliśmy w aukcji przedmiotów wystawionych na licytację oraz integrowaliśmy się z wolontariuszami naszego sztabu.

Każdy mógł się tu ogrzać, napić gorącej herbaty, zjeść ciepłe danie, owoce, słodycze. Szef sztabu Krzysztof Kowalski na bieżąco informował, jak wygląda stan koneckiego orkiestrowego konta. O godzinie 17 pod młotek poszły przedmioty ofiarowane przez sponsorów, między innymi wielki tort, który od lat z okazji finału przygotowuje konecki cukiernik - Edward Waligórski. Dla wolontariuszy i gości domu kultury o godzinie 18 wystąpili wokaliści z MGDiK oraz zespół MILKI BAND, który dał czadu prezentując dawne przeboje różnych zespołów. Na koniec jak co roku - tradycyjne „światełko do nieba”.

Po raz kolejny pobito rekord. Uzbieraliśmy więcej niż rok temu, bo aż 67 942, 12 zł.

Za pomoc w organizacji tej szlachetnej akcji dziękujemy naszym Paniom Dyrektorkom – Mirosławie Palus, Agnieszce Lipskiej, Nauczycielom : Katarzynie Krzysztoporskiej oraz Katarzynie Chudej, wspaniałym Rodzicom oraz dzielnicowemu Komisariatu Policji w Radoszycach - Jarosławowi Starnowskiemu, który przeprowadził dla nas szkolenie dotyczące bezpieczeństwa.

Uczniowie – wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie: Anna Gonerka, Alicja Cieślik, Maja Mirecka, Klaudia Luzeńczyk, Wiktoria Wyciszkiewicz, Martyna Waszczyk, Paulina Kosierkiewicz, Paulina Tosińska, Paweł Najmrodzki i Patryk Zambrzycki.