V MARATON FILMOWY - 2017

    W miniony piątek - 15 grudnia udało się zorganizować już V Maraton Filmowy w naszej szkole . Impreza została przygotowana przez członków Samorządu Szkolnego oraz Drużyny Harcerskiej. W nocowaniu wzięło udział REKORDOWA ILOŚĆ - 83 uczniów ( w tym 3 uczestników z SP w Czermnie) Opiekunami nocy filmowej byli  główni organizatorzy - p. M Kuzdak, p. H Szymczyk, oraz p. I Błońska, p. K Chuda i p. Eliza Kuzdak. Późnym wieczorem odwiedziła nas również pani dyr. Agnieszka Lipska (sprawdzić czy szkoła stoi dalej w nienaruszonym stanie……).

    Maraton filmowy rozpoczął się o godzinie 18.00 w piątek poprzez sprawdzenie listy obecności. Następnie przez jakiś czas uczestnicy zastanawiali się co zjeść na kolację. Zdecydowali, po długich naradach i analizie posiadanych funduszy na zamówienie pizzy lub kebabów, z miejscowej pizzerii.
  Do dyspozycji kinomaniaków były 4 sale. W jednej z nich (101) chłopcy rozegrali bardzo emocjonujący turniej w piłkę nożną – FIFA 2017. W rozgrywce wzięło udział 16 zawodników i po długich zmaganiach ok. 2 w nocy w finale po emocjonującym meczu zwyciężył Piotr Chudy z klasy IIb

    W trzech pozostałych salach (8, 102 i 103) odtwarzane i wspólnie oglądane były produkcje filmowe, w których przeważały horrory i thrillery, które wywołały dreszcze emocji.
Nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek gier i zabaw oraz poważnych dyskusji, a całości wydarzenia towarzyszyła miła atmosfera. Cisza nocna nastała ok. 2.30 a pobudka ok 5.30. Wtedy to uczestnicy zaczęli sprzątać, porządkować sale i szkołę. Około godziny 7.30 w sobotę uczniowie rozjechali się do domów.

Noc filmowa była świetną okazję do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień.