Fałkowskie kolędowanie

 

W dniu 18.XII.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkolnej, przedszkolnej.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Konieczny i Ksiądz Prefekt Marcin Piwowarczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy P. Anna Pluta.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w biblijne Betlejem, a na wigilijnym stole przygotowano opłatek. Spotkanie rozpoczął występ Jasełek. W biblijne postacie wcielili się uczniowie klas IV – VI, którzy w ten sposób zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza, życzenia wszystkim zebranym złożyli: Pani Dyrektor Mirosława Palus, Wójt Gminy Fałków oraz Przewodnicząca Rady Gminy Fałków. Przy śpiewie kolęd wspólnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem.

                Ponad to Jasełka zostały wystawione w dniu 16.12.2017r. na 50 – lecie Par Małżeńskich z Gminy Fałków, 20.12.2017r. na Wigilii dla osób samotnych z Gminy Fałków, 26.12.2017r w Kościele Parafialnym w Fałkowie i 28.12.2017r. podczas Sesji Rady Gminy Fałków.

 

Przedstawienia Jasełkowe wśród licznie zgromadzonych przebiegało w bardzo uroczystej atmosferze. Była to też okazja, aby społeczności szkolnej, gminnej i  parafialnej przypomnieć wydarzenia biblijne o Narodzeniu Pańskim i zaprezentować umiejętności artystyczne naszych uczniów. Przedstawienie bardzo się podobało
i otrzymaliśmy gromkie brawa. W dowód uznania od Wójta Gminy Fałków otrzymaliśmy zapowiedź bezpłatnego przewozu na wycieczkę i słodkie upominki.

Serdeczne podziękowania chcieliśmy złożyć na ręce Rodziców, którzy okazali pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu Jasełek.

 

  Jasełka zostały przygotowane przez Aleksandrę Leśniewicz, Joannę Chojnacką, Małgorzatę Doniecką, a oprawę muzyczną przygotowała Katarzyna Krzysztoporska.