W środę 09.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Fałkowie miały miejsce powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa                         w Ruchu Drogowym.

 

            Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, MSWiA, Ministerstwo Edukacji Narodowej, WORD wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Honorowym patronatem powiatowe eliminacje objęli: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz starosta konecki Bogdan Soboń.

            W tym roku do turnieju przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach, Fałkowie, Stadnickiej Woli, Wólki oraz Rudy Malenieckiej, a także gimnazjaliści z Fałkowa, Rudy Malenieckiej , Stadnickiej Woli i Niekłania.

 

 

Podium w kategorii Szkół Podstawowych: 1. SP Radoszyce, 2. SP Stadnicka Wola i SP Fałków.

 

            Nad prawidłowością przebiegu wykonywanych zadań czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek oraz asp. Marcin Wąsik i mł. asp. Łukasz Morka oraz koordynator ruchu drogowego – Beata Gonerka. Z kolei z pierwszej pomocy egzaminował ratownik medyczny Marcin Pytlos. –„Jesteśmy w Fałkowie, bo w zeszłym roku szkoła stąd wygrała ten turniej i w związku zwycięzca zorganizował ten turnieje na terenie swojej gminy. Jest nam bardzo miło,  wspaniale przygotowano warunki do odbycia się tego turnieju. Celem turnieju jest promowanie zasad kultury poruszania się po drodze, utrwalanie od podstaw wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kolejną rzeczą jest promowanie roweru jako środka komunikacji do poruszania się po drogach wśród najmłodszych osób, które tutaj uczestniczą – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.” – tłumaczy Grzegorz Michorek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Końskie. 

            Rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana, jednak do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach i gimnazjaliści ze Stadnickiej Woli. Teraz będą reprezentować oni swoje placówki na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcom nagrody wręczali między innymi: Henryk Konieczny – wójt gminy Fałków oraz Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Podium w kategorii Gimnazjum: 1. Gimnazjum w Stadnickiej Woli, 2. Gimnazjum w Niekłaniu, 3. Gimnazjum W Fałkowie.

 

Skład naszych drużyn:

 

SP -  Julia Skwarek, Julia Kubka, Michał Kowalski oraz Adam Skwarek; opiekun – Beata Gonerka

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddziały gimnazjalne – Katarzyna Szokalska, Agnieszka Jaborowska, Damian Zenka; opiekun – Beata Delowska