„BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

    26.10.2017r. na Hali Sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” .

    Do konkursu przystąpiła rekordowo duża  liczba uczestników. 24 drużyny z piątych klas podstawowych z terenu powiatu koneckiego wzięło udział w zmaganiach o wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Drużyny przystępujące do konkurencji składały się z trzech osób, które do rozwiązania miały test z pytaniami dotyczącymi przepisów z zakresu ruchu drogowego. W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była okazją do przypomnienia wszystkim jakie czynności należy podjąć w razie konieczności ratowania życia. Następnie komisja oceniała prace plastyczne wykonane przez drużyny na „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

    Po zliczeniu punktów poszczególnych konkurencji zwycięska okazała się drużyna z Fałkowa w składzie: Aleksandra Orzeł, Anna Auguścik, Dominik Doniecki wraz z opiekunem Beatą Gonerką, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Stadnickiej Woli z opiekunem Justyną Soja-Sadowska, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się  piątoklasiści z Radoszyc z opiekunem Joanną Staciwą. Zwycięzcy uczniowie wykazali się największą znajomością przepisów i wykazali się  dużą wiedzą podczas praktycznego egzaminu z pierwszej pomocy. Zwycięska drużyna weźmie udział w tożsamym konkursie na szczeblu wojewódzkim.

    Wśród jury i zaproszonych gości nie zabrakło m.in. członka Zarządu Rady Powiatu - Doroty Dudy, Wójta Gminy Radoszyce p. Michała Pękali, Eweliny Ptak – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach, podinsp. Jarka Długosza- Komendanta Komisariatu Policji w Radoszycach oraz ratownika medycznego – Marcina Pytlosa. Całość konkursu poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek wraz z st. asp. Marcinem Wąsikiem, asp. Łukaszem Morką, sierż. szt. Sylwią Soboń oraz st. sierż. Moniką Zamachowską.