Wycieczka do Kielc kl. VI

WYCIECZKA DO KIELC

W dniu 28.11 klasa  VI wraz z opiekunami : p. Elżbietą Szymczyk oraz  p. Hubertem Szymczykiem udali się na wycieczkę Andrzejkowo / Mikołajkową do Kielc.

Program był dość napięty gdyż już o 9.30 uczestniczyliśmy w projekcji filmu  „Orlęta – Grodno 39’” gdzie przedstawiony jest dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona, który w dniu rozpoczęcia roku szkolnego musi mierzyć się z nową rzeczywistością.

Po projekcji przyszedł czas na drugie śniadanie oraz kolejny punkt programu wizyta w Muzeum Stefana Żeromskiego w Kielcach. Nasi uczniowie odwiedzili miejsce gdzie naukę pobierał nasz patron, wzięli udział w pokazie „Szkoła moich przodków” Uczniowie poznali nazwy oraz przeznaczenie przedmiotów, które dziś wyszły z użycia, jak np. dyscyplina, stalówka, obsadka. Dowiedzieli  się jak i za co karano uczniów w szkole oraz dlaczego noszenie mundurka to nie „obciach”. Chętni przymierzyli szkolny mundur, założyli na plecy drewnianą teczkę i ci nieposłuszni musieli  klęczeć na grochu.