Wycieczka klas ósmych

Wycieczka klas ósmych do Beskidu Śląskiego 30-31.05-01.06.2022

   Trzydniowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Już pierwszego dnia, po długiej podróży, uczniowie zwiedzali Bielsko-Białą (spacer szlakiem bajek :pomniki Reksia, Bolka i Lolka, Pampaliniego, postaci z bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”), Kamienica pod Żabami, Ratusz w Białej, Zamek Sułkowskich, rynek z zabytkową zabudową, Bielski Syjon – kościół ewangelicki i jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra. Następnie kolejką linową wjechali na szczyt Szyndzielni, raj dla rowerzystów górskich. Zejście stromym zboczem było początkiem górskiej przygody😊

Kolejny dzień, to wycieczka objazdowa po Beskidzie Śląskim: Szczyrk, Wisła – skocznia im. A. Małysza, rynek, amfiteatr, Istebna – GOK największa koronka świata i Kurna Chata Kawuloka, Koniaków – galeria koronek, Żywiec – założenie parkowo-pałacowe, mini-Zoo, rynek. Po obiadokolacji, w ramach integracji międzyklasowej, odbyło się ognisko.

Ostatni dzień, to wyprawa w góry. Dziesięciokilometrowa trasa dała się we znaki uczniom i opiekunom, ale szczęśliwi i zmęczeni, dotarli do punktu końcowego na zasłużony posiłek.

Organizatorzy: M.Grabowska, E. Szymczyk

Opiekunowie: E. Szymczyk, R.Soboń, J. Bartos