WOŚP – 2022

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”

Taki cel przyświecał tegorocznemu finałowi WOŚP, który rozpoczął się w niedzielę 30 stycznia 2022 r. o godzinie 8.00. Pomimo trudnych warunków pogodowych, 165 wolontariuszy z 5 sztabów powiatu koneckiego wyszło na ulice Końskich, Radoszyc, Stąporkowa, Miedzierzy, Gowarczowa, Słupi Koneckiej, Rudy Malenieckiej, Lipy, Rogowa, a wśród nich i my – uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie. Z gorąco nastawionym na pomoc sercem, pomimo niesprzyjającej pogody, zbieraliśmy pieniądze na terenie gminy Fałków. Po zakończeniu akcji rozliczyliśmy się w naszym sztabie  numer #949, mieszczącym się w Domu Kultury w Końskich.

Była to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku młodych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tys. dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys.

W tym roku pobito kolejny rekord !!!

Uzbieraliśmy na terenie powiatu koneckiego aż 121 082, 87 zł,

w tym w Fałkowie 1710,86 zł.

Za pomoc w organizacji tej szlachetnej akcji dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły, a także wspaniałym Rodzicom, którzy sprawowali opiekę przez cały czas kwesty.

Wszystkim darczyńcom naszej gminy Fałków DZIĘKUJEMY za ten cudowny dar serca, zrozumienie, okazaną serdeczność i wsparcie w 30 ogólnopolskim finale WOŚP. 

Uczniowie – wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie:

 Wiktoria Ścisłowicz, Kacper Banasik, Maciej Szymczyk, Jan Konieczny, Krzysztof Wijaczka, Julia Marczyńska, Wiktoria Orman.

                                          Koordynator szkolny sztabu #949

                                           Katarzyna Krzysztoporska