Rajd rowerowy klas VIII

TRZY W JEDNYM

czyli

RAJD, ZWIEDZANIE, WYPOCZYNEK.

Tuż przed końcem roku szkolnego – 22 czerwca 2021 r. (wtorek ) trzynastu cyklistów z klasy VIII a wraz z opiekunami wyruszyło do Maleńca. Przed wyjazdem przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującym zasadami kodeksu drogowego, sprawdziliśmy stan rowerów i zapewniliśmy p. Dyrektor że cali wrócimy do szkoły.

Celem naszej wycieczki było nie tylko podnoszenie sprawności i kondycji, poznawanie walorów naszego najbliższego regionu, jego zabytków, kultury i historii ale także integracja i wzmocnienie więzi w naszym zespole klasowym.

Przez całą drogę towarzyszyła nam upalna pogoda, ale częste przerwy w drodze oraz duży zapas wody, pozwoliły dotrzeć do celu. Naszą bazą był Zabytkowy Zakład Przemysłowy w Maleńcu. A tak wyglądał nasz pobyt :

  • Zwiedzanie zabytkowego Zakładu Przemysłowego: walcowni, gwoździarni, szpadlarni i magazynu gotowych produktów;
  • Pokaz uruchomienia największego w Polsce drewnianego koła wodnego o średnicy 5,5 m i ważącego 20 ton oraz koła zamachowego tzw. „Szaleńca z Maleńca” (70 obrotów na minutę);
  • Projekcja filmu „Huta sprzed 100 lat”;
  • Ognisko na placu kompleksu przemysłowego: kiełbasa i ciepła herbatka;
  • Moczenie nóg i odpoczynek w rzeczce za zakładem gdzie zaprosił nas dyrektor zakładu p. Maciej Chłopek.

Powrót do szkoły nie należał do łatwych, awaria jednego z rowerów opóźniła wyjazd. Ale przecież mieliśmy w teamie naszego p. Piotra – doskonałego biegacza i rowerzystę. Kilka kluczy, śrubokręt, smar i rower już działał !!! Zmęczeni ale zadowoleni powróciliśmy więc do szkoły informując p. Dyrektor o bezpiecznym powrocie. Tą rowerową regionalną podróżą zakończyliśmy czas wycieczek, gdyż jak wiecie, kończymy w tym roku szkołę podstawową. To nasze małe wspólne pożegnanie. Polecamy Wam wszystkim taką zdrową aktywną formę spędzania czasu w szkole !!!

Uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawcą: Katarzyną Krzysztoporską oraz nauczyciel wf Piotr Koń.