„Szkoła pamięta”

 

                 Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. W okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, społeczność naszej szkoły upamiętniła ważne rocznice oraz wydarzenia historyczne, a także w godny sposób uczciła pamięć zmarłych i poległych.

         Przygotowano gazetkę ścienną poświęconą rodzinie Olszewskich, która za pomoc rodzinom żydowskim Rosenthalom oraz Wajntraubom w okresie II wojny światowej poniosła śmierć. W klasach IV-VIII na godzinach wychowawczych podjęto tematykę Świąt Zadusznych oraz przybliżono historie zasłużonych dla naszego regionu. Podczas zajęć świetlicowych z uczniami klas I-III recytowano wiersze związane ze świętami listopadowymi i przywoływano pamięć bohaterów naszej małej ojczyzny.

          Uczniowie klas I-III i IV-VI bardzo licznie przystąpili do konkursu plastycznego. W swoich pracach nawiązali do polskich tradycji Świąt Zadusznych, upamiętnili te dni, pełne wspomnień i zadumy.

         Uczniowie klas starszych przygotowali kilka prezentacji multimedialnych na temat miejsc pamięci narodowej w najbliższej okolicy. Wyrazili pamięć o bohaterach wolności, szczególnie związanych z historią lokalną.

 

 Nauczyciele historii:  Jolanta Grzegorczyk, Katarzyna Chuda